در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    خواب یا فعالیت، کدامیک در دفع سموم مغز موثر است؟
    اثرات مثبت و ترمیمی یک استراحت خوب شبانه به طور گسترده‌ای شناخته شده و توضیح علمی رایج این بوده است که مغز در طول خواب سموم را دفع می‌کند. با این حال یافته‌های جدید نشان می‌دهد این فرضیه که به دیدگاه غالب در علوم اعصاب تبدیل شده، ممکن است اشتباه باشد. چهارشنبه، 26 اردیبهشت 1403

    عناوین مرتبط
    ۲۰ درصد از تومورهای شایع کودکان به تومورهای مغزی اختصاص دارد
    سالم‌خبر: یک متخصص مغز و اعصاب با بیان اینکه ۲۰ درصد از تومورهای شایع کودکان به تومورهای مغزی اختصاص دارد، گفت: نیازمند اراده قوی برای اجرای رویکرد چندتخصصی در درمان تومورهای مغزی کودکان هستیم. نخستین کارگروه «کنگره دو سالانه بین‌المللی انکولوژی کودکان (یادبود پروفسور پروانه وثوق)» با رویکرد چندتخصصی در تومورهای شایع مغزی کودکان، صبح چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مؤسسه محک برگزار شد. مرتضی اشرافی متخصص مغز و اعصاب بیمارستان فوق تخصصی محک در ابتدا با بیان اینکه رویکرد چند تخصصی به تومورهای مغزی ضرورت پزشکی در ایران است؛ گفت: متأسفانه در حالی‌که سال‌هاست در دنیا این رویکرد علمی اجرا می‌شود در ایران از آن استقبال نشده است.

    تامین داروی بیماران MPS را هیچ‌کس گردن نمی‌گیرد
    سالم‌خبر: مدیرعامل انجمن بیماران MPS  ایران، گفت: اواخر سال گذشته سازمان غذا و دارو و شرکت تأمین کننده داروی این بیماران به ما وعده دادند که امسال دارو به دست بیماران خواهد رسید، اما متأسفانه فروردین ماه رو به پایان است و هنوز بیماران چشم انتظار دریافت دارو هستند.    سارا نوری با بیان اینکه دارو وارد ایران نشده است، بیان می‌کند: شرکت تأمین کننده دارو ادعا می‌کند نتوانسته است دارو تهیه کند. سازمان هم معتقد است برای تهیه دارو نتوانسته است ارز تأمین کند. در نتیجه مشکل تأمین دارو همچنان وجود دارد.    وی با بیان اینکه دارو‌ها بر اساس تیپ بیماری متفاوت است، ادامه می‌دهد: اکنون در تأمین داروی تیپ یک مشکلی وجود ندارد، اما در تیپ چهار و شش با مشکل نبود دارو روبه رو هستیم.

    مرگ در کمین مصرف‌کنندگان داروهای گیاهی لاغری
    سالم خبر: کارشناس امور خدمات سرپایی و بستری دفتر نظارت و پایش مصرف فرآورده­ های سلامت سازمان غذا و دارو گفت: داروهایی که با شعار لاغری در کمترین زمان تبلیغ می شود؛ ممکن است به مرگ منجر شود. به گزارش سالم خبر، الناز ذوقی؛ کارشناس امور خدمات سرپایی و بستری دفتر نظارت و پایش مصرف فرآورده­ های سلامت سازمان غذا و دارو با هشدار نسبت به مصرف مکمل های گیاهی کاهش وزن اظهار کرد: داروهایی که با شعار لاغری در کمترین زمان تبلیغ می شود؛ ممکن است به مرگ منجر شود.