در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    بالاترین مصرف تجهیزات پزشکی در بیماران قلب و عروق و ارتوپدی
    رئیس سازمان غذا و دارو بالاترین میزان مصرف تجهیزات پزشکی را مربوط به گروه قلب و عروق و ارتوپدی اعلام کرد. دوشنبه، 24 اردیبهشت 1403

    عناوین مرتبط
    داروی سفارشی ترامپ برای درمان کرونا، مرگ 17 هزار نفر را رقم زده است
    سالم‌خبر: دارویی که از سوی دونالد ترامپ توصیه شده بود، ظاهراً در دوران همه‌گیری کرونا باعث مرگ‌ومیر هزاران نفر شده است. داروی «هیدروکسی کلروکین» در طول همه‌گیری کرونا معمولاً بدون برچسب و مجوز خاصی مصرف می‌شد. اکنون تحقیقات نشان می‌دهد که این داروی ضدمالاریا ممکن است باعث مرگ حدود 17,000 نفر در پنج کشور اروپایی و ایالات متحده در طول موج اول همه‌گیری کرونا شده باشد. سازمان غذا و داروی آمریکا در اسفند 1398 مجوز این دارو را صادر کرد، اما پس از چهار ماه دستور لغو آن را داد. براساس مقاله منتشرشده در Biomedicine & Pharmacotherapy، این دارو باعث عوارض جانبی شدید مانند اختلالات ریتم قلب می‌شود.

    داروی وارفارین با حجم بالا توزیع شد
    سالم‌خبر: رئیس سازمان غذا و دارو کشور، گفت: محموله‌های بزرگ وارفارین به مراکز توزیع دارو و داروخانه‌ها توزیع شده است و بیماران هیچ نگرانی برای تأمین داروی خود نداشته باشند. سیدحیدر محمدی همچنین افزود: بیماران از طریق سامانه ۱۹۰، اپلیکیشن تیتک یا درگاه مربوطه می‌توانند وارفارین را از نزدیک‌ترین داروخانه تهیه کنند. وی اظهار کرد: سال گذشته با هماهنگی و رایزنی‌های صورت گرفته با مدیر عامل شرکت‌های بین‌المللی به‌منظور تسهیل تأمین داروهای بیماران خاص همچون بعضی از فاکتورهای خونی، داروهای شیمی درمانی، داروهای پیوند، انسولین‌های قلمی و داروهای ام اس، هماهنگی‌های فشرده‌ای صورت گرفت.

    واردات کالاهای سلامت سال گذشته ۱.۵ میلیارد دلار ارزبری داشته است
    سالم‌خبر: رئیس سازمان غذا و دارو گفت: اختصاص یارانه ارزی به کالا‌های سلامت، پرداختی از جیب مردم را ثابت نگه داشته است. سید حیدر محمدی در مراسم افتتاحیه  بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، دارویی و آزمایشگاهی گفت:در سال گذشته واردات کالاهای سلامت، یک و نیم میلیارد دلار ارزبری داشته و تلاش وزارت بهداشت کاهش وابستگی و تولید این کالاها با هدف کم شدن ارز بری است.  او افزود: در تامین ارز با توجه محدودیت ها دچار مشکلاتی هستیم. با وجود ادعای پوشالی استکبار جهانی، دارو و کالاهای سلامت تحریم هستند و انتقال پول برای تامین دارو و تجهیزات سخت است.  محمدی ادامه داد: اکنون وابستگی به ارز ترجیحی کاهش پیدا کرده است و این کار نیاز به حمایت بیشتر سازمان برنامه و بودجه دارد.