در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    برنامه «زاویه پنهان» با كارشناسی لیلا علوی به تبلیغات كاذب و دروغین در رسانه‌ها در حوزه سلامت می‌پردازد كه یكشنبه‌ها از رادیو سلامت پخش می‌شود. شنبه، 22 اردیبهشت 1403

    عناوین مرتبط
    روند کاهشی نرخ باروری و موالید در کشور/ هدفگذاری برنامه هفتم برای افزایش جمعیت
    یک جمعیت‌شناس یکی از دلایل کاهش تعداد موالید را ناشی از کاهش جمعیت در معرض ازدواج اعلام کرد و گفت: با کاهش تعداد موالید در دو دهه ۷۰ و ۸۰، اکنون تعداد جوانان در سن ازدواج نیز کاهش یافته است. آمارها نیز گواه همین امر است؛ در سال ۱۳۸۵، ۸۹۰ هزار ازدواج در کشور به ثبت رسید که به مرور این رقم به ثبت ۷۰۰ هزار ازدواج و طی سال گذشته نیز به کمتر از ۵۰۰ هزار ازدواج در کشور رسیده است. بالطبع با کاهش تعداد افراد در معرض ازدواج، تعداد فرزندان ناشی از آنها هم بدون تغییر باروری کاهش می‌یابد؛ بنابراین یکی از دلایل کاهش موالید در ایران بحث «ساختاری» است.

    ابلاغ بیش از ۵۰ بخشنامه و آیین‌نامه در راستای اجرای قانون جوانی جمعیت
    رئیس مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس و مسئول دبیرخانه قرارگاه جوانی جمعیت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ابلاغ بیش از ۵۰ دستورالعمل، بخشنامه و آیین‌نامه در راستای اجرای قانون جوانی جمعیت خبر داد.

    دولت چگونه می تواند از تکرار بحران کمبود شیرخشک جلوگیری کند؟
    برنامه‌ریزی و اقدامات کارشناسانه از سوی دولت و سازمان‌های مربوطه می‌تواند وابستگی تولید شیر خشک به خارج را بهبود بخشیده و از نگرانی‌های اجتماعی در این زمینه بکاهد.