در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    آیا کارتخوان در مطب ها الزامی است/ واکنش به انتقال وجه
    معاون درمان وزارت بهداشت گفت: نظارت بر استفاده از کارتخوان در مطب ها با سازمان نظام پزشکی است و معاونت‌ درمان دانشگاه های علوم پزشکی هم بر این موضوع نظارت دارند. چهارشنبه، 26 اردیبهشت 1403

    عناوین مرتبط
    داروخانه 13 آبان بیش از هزار میلیارد تومان از بیمه‌ها طلب دارد
    سالم‌خبر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: داروخانه سیزده آبان بیش از هزار میلیارد تومان از بیمه‌ها طلب دارد. حسین قناعتی با اشاره به تأخیر بیمه‌ها در پرداخت مطالبات داروخانه‌ها و ایجاد اختلال در چرخه تأمین دارو، افزود: وقتی ما نتوانیم منابع را در اختیار شرکت‌های دارویی قرار دهیم موجب شکست در فرایند تأمین دارو می‌شود. وی افزود: بر اساس قانون سازمان‌های بیمه گر موظف هستند ۴۵ روز پس از ارسال صورت حساب مراکز، طلب این مراکز را پرداخت کنند و ۶۰ درصد صورت حساب را در ابتدای ارائه خدمات به مراکز و مؤسسات پرداخت کنند. برخی از مطالبات دانشگاه علوم پزشکی تهران مربوط به سال ۱۴۰۱ است.

    واردکردن سکوهای اینترنتی خارج از ضوابط حاکم بر مؤسسات پزشکی خطای بزرگی است
    سالم‌خبر: عباس  کبریائی‌زاده، استاد و رئیس مرکز تحقیقات و اقتصاد و مدیریت داروی دانشگاه علوم پزشکی تهران در یادداشتی عنوان کرد: واردکردن سکوهای اینترنتی خارج از ضوابط حاکم بر مؤسسات پزشکی و مقررات حاکم بر کمیسیون‌های ماده 20 و هیئت‌های انتظامی نظام پزشکی خطای بزرگی است که می‌تواند سلامت آحاد جامعه را با مخاطره مواجه کند. غفلتی که در تدوین آیین‌نامه عرضه و حمل دارو از طریق سکوهای کسب‌وکار اینترنتی شده، باید مورد ملاحظه و اصلاح قرار گیرد. چگونه قابل تصور و ممکن است که بخشی از خدمات دارویی و زنجیره تأمین دارو را به مؤسساتی سپرد که صلاحیت حرفه‌ای و علمی‌ای را که به تأیید کمیسیون‌های قانونی ماده 20 نرسیده است، بر عهده گیرند.

    دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز مدعی تولید دارو شد
    سالم‌خبر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: توسعه سرمایه گذاری‌ در تولید دارو و محصولات سلامت محور از جمله اولویت‌های اصلی این دانشگاه بوده که تاکنون در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته است. حبیب غزنوی روز سه شنبه در نشست با معاون و مدیران حوزه غذا و داروی دانشگاه اظهار کرد: فرصت‌های بالقوه سرمایه‌گذاری در بازار دارو، امکان تحقیق و توسعه در زمینه غذا و دارو را فراهم کرده و باید از فرصت موجود با برنامه ریزی مناسب در این حوزه برای تامین بخشی از نیاز منطقه و به چرخش در آوردن چرخ تولید در این رشته استفاده شود. وی افزود: حمایت از سرمایه‌گذاری در زمینه دارو، می‌تواند به ارتقای رقابت‌پذیری صنعت دارو و جلوگیری از قاچاق آن کمک کند.