در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    نرخ تورم شیرخشک در ۶ ماه اخیر کمتر از ۸ درصد / عدم تغییر قیمت پرمصرف‌ترین شیرخشک در کشور
    سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه نحوه محاسبه نرخ تورم شیرخشک باید بر اساس نسبت مصرف انواع آن صورت گیرد، تاکید کرد که نرخ تورم شیرخشک در شش ماه اخیر حدود ۷.۵ درصد بوده است. چهارشنبه، 26 اردیبهشت 1403

    عناوین مرتبط
    تغییر سیاست ارزی در سازمان غذا و دارو/ دارو تحریم است
    رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه در نظر داریم سیاست ارز ترجیحی را به «ارز یارانه‌ای» تغییر دهیم، گفت: سیاست ما، کنترل قیمت نهایی برای مصرف‌ کننده است.

    واردات کالاهای سلامت سال گذشته ۱.۵ میلیارد دلار ارزبری داشته است
    سالم‌خبر: رئیس سازمان غذا و دارو گفت: اختصاص یارانه ارزی به کالا‌های سلامت، پرداختی از جیب مردم را ثابت نگه داشته است. سید حیدر محمدی در مراسم افتتاحیه  بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، دارویی و آزمایشگاهی گفت:در سال گذشته واردات کالاهای سلامت، یک و نیم میلیارد دلار ارزبری داشته و تلاش وزارت بهداشت کاهش وابستگی و تولید این کالاها با هدف کم شدن ارز بری است.  او افزود: در تامین ارز با توجه محدودیت ها دچار مشکلاتی هستیم. با وجود ادعای پوشالی استکبار جهانی، دارو و کالاهای سلامت تحریم هستند و انتقال پول برای تامین دارو و تجهیزات سخت است.  محمدی ادامه داد: اکنون وابستگی به ارز ترجیحی کاهش پیدا کرده است و این کار نیاز به حمایت بیشتر سازمان برنامه و بودجه دارد.

    تولید دارو از فروردین ماه رو به کاهش گذاشته است
    سالم‌خبر: رئیس اتاق بازرگانی تهران چندی پیش در حالی اظهار داشت که صنعت دارو نمی‌تواند پول دارویی را که فروخته است بگیرد و ادامه این رویه به کمبود دارو در کشور می‌انجامد که گزارش‌ها نیز حکایت از آن دارد، فروردین ماه شاخص تولید رشته فعالیت دارو بر مبنای عملکرد شرکت های بورسی نسبت به ماه مشابه سال قبل کاهش 8 /10درصدی و شاخص فروش آن نسبت به ماه مشابه سال قبل کاهش 3/3 درصدی داشته است.   کاهش شاخص تولید و فروش زیربخش «قرص و کپسول» نسبت به ماه مشابه سال قبل، منجر به کاهش شاخص تولید و فروش شده است. ضمن اینکه رشته فعالیت دارو در فروردین ماه، نرخ رشد ماهیانه مثبت 2 درصدی داشت و رشد نقطه به نقطه رشته فعالیت دارو نسبت به اسفندماه نیز افزایشی بوده و به 20 درصد رسید.