در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    کودک 10ساله چرا قاتل شد؟
    در میان حوادثی که در هفته‌های اخیر در کشور رخ داد، 2حادثه عجیب و تکان‌دهنده بود؛ چراکه در هر دو حادثه، مجرمان 2دختر خردسال بودند که در جریان جنایت‌هایی هولناک، 2نفر را به قتل رسانده بودند. چهارشنبه، 26 اردیبهشت 1403

    عناوین مرتبط
    روند کاهشی نرخ باروری و موالید در کشور/ هدفگذاری برنامه هفتم برای افزایش جمعیت
    یک جمعیت‌شناس یکی از دلایل کاهش تعداد موالید را ناشی از کاهش جمعیت در معرض ازدواج اعلام کرد و گفت: با کاهش تعداد موالید در دو دهه ۷۰ و ۸۰، اکنون تعداد جوانان در سن ازدواج نیز کاهش یافته است. آمارها نیز گواه همین امر است؛ در سال ۱۳۸۵، ۸۹۰ هزار ازدواج در کشور به ثبت رسید که به مرور این رقم به ثبت ۷۰۰ هزار ازدواج و طی سال گذشته نیز به کمتر از ۵۰۰ هزار ازدواج در کشور رسیده است. بالطبع با کاهش تعداد افراد در معرض ازدواج، تعداد فرزندان ناشی از آنها هم بدون تغییر باروری کاهش می‌یابد؛ بنابراین یکی از دلایل کاهش موالید در ایران بحث «ساختاری» است.

    پسران و دختران ایرانی در چه سنی پدر و مادر می‌شوند؟
    سازمان ثبت احوال کشور میانگین سن پدران و مادران را در اولین فرزندآوری در کل کشور در سال ۱۴۰۲ اعلام کرد.

    قانون جوانی جمعیت به طور قطع معلولیت در ایران را افزایش می‌دهد
    سالم‌خبر: وزیر اسبق بهداشت و درمان، گفت: قانون جوانی جمعیت و ایجاد محدودیت در غربالگری یا سقط درمان به طور قطع موجب می‌شود معلولیت در ایران افزایش یابد. رضا ملک‌زاده در گفت‌وگویی به برخی سوالات و ابهامات در حوزه بهداشت و سلامت پاسخ گفت که بخش هایی از آن در ذیل می‌آید: * آقای دکتر شما تجربه خوبی هم با دولت قبلی و آقای نمکی نداشتید و مجبور به استعفا شدید، چرا این اتفاق افتاد؟ من همیشه سعی کردم در ایران کار علمی و درست انجام بدهیم و از چیزی که سلامت مردم را تخریب می‌کند پرهیز کنیم، اما وقتی مشاهده کردم ایشان (نمکی – وزیر بهداشت) کارهای اشتباهی انجام می‌دهد احساس کردم وزارتخانه دیگر جایگاه من نیست و آن انتقادات را خیلی صریح به ایشان گفتم، البته قبل از نوشتن انتقاداتم حضوراً به ایشان گفتم.