در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه ارز به تولیدکننده دارو و تجهیزات پزشکی نمی‌دهند
    سالم‌خبر: سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی به دستور معاون اول و مصوبات هیات وزیران احترام بگذارند و تعلل نکنند و ارز را به تولیدکننده بدهند.  علیرضا چیذری، رییس انجمن صنفی تولید، تامین، توزیع و صادرکنندگان تجهیزات و ملزومات پزشکی و دارویی با بیان این مطلب ضمن تکذیب قاچاق معکوس دارو و شیرخشک گفت :بهانه ای به نام کمبود ارز نیست، کشوری که چند میلیون بشکه نفت در روز صادر می کند و ماشین های خارجی با این حجم به صورت وارد می کند مردمش  نباید دنبال دارو باشند. سه‌شنبه، 25 اردیبهشت 1403

    عناوین مرتبط
    بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه ارز به تولیدکننده دارو و تچهیزات پزشکی نمی‌دهند
    سالم‌خبر: سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی به دستور معاون اول و مصوبات هیات وزیران احترام بگذارند و تعلل نکنند و ارز را به تولیدکننده بدهند.  علیرضا چیذری، رییس انجمن صنفی تولید، تامین، توزیع و صادرکنندگان تجهیزات و ملزومات پزشکی و دارویی با بیان این مطلب ضمن تکذیب قاچاق معکوس دارو و شیرخشک گفت :بهانه ای به نام کمبود ارز نیست، کشوری که چند میلیون بشکه نفت در روز صادر می کند و ماشین های خارجی با این حجم به صورت وارد می کند مردمش  نباید دنبال دارو باشند.

    داروهای مسکن، آنتی‌بیوتیک و قطره‌های چشمی بالاترین مصرف خودسرانه‌ دارو از سوی ایرانی‌ها
    سالم‌خبر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در ایران سرانه مصرف خودسرانه قطره‌های چشمی، آنتی‌بیوتیک‌ها و مسکن‌ها بسیار بالاست. علیرضا زالی امروز در نشست خبری رویداد ملی هوش مصنوعی و سلامت با محوریت تشخیص تداخلات دارویی در تالار شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: علت ۸۰ درصد مراجعه کودکان بر اثر مسمومیت دارویی،‌ سهوی و ناشی از عدم نگهداری مناسب داروهاست و به طور کلی در ایران سرانه مصرف خودسرانه قطره‌های چشمی، آنتی‌بیوتیک‌ها و مسکن‌ها بسیار بالاست. وی ادامه داد: در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان متوسط داروی مصرف شده هر بیمار ۶.۵ تا هفت نوع داروست که همین امر منجر به افزایش بروز پدیده سینرژیسم یا آنتاگونیست خواهد شد.

    سالم‌خبر: کامران باقری لنکرانی، وزیر اسبق وزارت بهداشت و درمان در یادداشتی با عنوان " نکاتی در مورد لایحه برنامه هفتم توسعه" عنوان کرد: بیمه درمانی به شکل فعلی در گسست کامل با سایر اقدامات رفاهی و اجتماعی است و علیرغم هزینه‌های فراوان اغلب بی فایده و ناراضی ساز است. ناکارآمدی بیمه و عدم پوشش هزینه‌ها باعث شده که تخلفات نیز روزافزون شود. بسته بیمه پایه باید واقع بینانه و اثرگذار باشد. اکنون بخشی از آنچه که به عنوان بیمه تکمیلی از آن یاد می‌شد باید در بسته پایه دیده شود.