در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    بانک‌ها همچنان از همکاری با صنعت دارو استنکاف می‌کنند
    سالم‌خبر: رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: صنعت دارو همچنان در شرایط بحرانی قرار دارد و در تامین نقدینگی با مشکل رو‌به‌روست. صنعت دارو نمی‌تواند پول دارویی را که فروخته بگیرد و عامل اصلی این چالش این است که بانک‌ها همکاری مطلوبی با این صنعت همانند صنایع دیگر ندارند. محمود نجفی عرب، گفت: این اتفاق می‌تواند برآمده از سیاست‌های انقباضی باشد که برای کنترل نقدینگی در کشور اتخاذ شده با این حال شرکت‌های دارویی و به کل شرکت‌های فعال در حوزه سلامت در تنگنا هستند، آنها نقدینگی که باید از بیمه‌ها و خریداران کالاهای سلامت و درمان مانند دارو و تجهیزات پزشکی از بیمارستان‌ها و دیگر مراکز درمانی دریافت کنند را به سختی می‌گیرند زیرا این خریداران و بیمه‌ها نیز با کسری نقدینگی دست‌وپنجه نرم می‌کنند. چهارشنبه، 26 اردیبهشت 1403

    عناوین مرتبط
    واردکردن سکوهای اینترنتی خارج از ضوابط حاکم بر مؤسسات پزشکی خطای بزرگی است
    سالم‌خبر: عباس  کبریائی‌زاده، استاد و رئیس مرکز تحقیقات و اقتصاد و مدیریت داروی دانشگاه علوم پزشکی تهران در یادداشتی عنوان کرد: واردکردن سکوهای اینترنتی خارج از ضوابط حاکم بر مؤسسات پزشکی و مقررات حاکم بر کمیسیون‌های ماده 20 و هیئت‌های انتظامی نظام پزشکی خطای بزرگی است که می‌تواند سلامت آحاد جامعه را با مخاطره مواجه کند. غفلتی که در تدوین آیین‌نامه عرضه و حمل دارو از طریق سکوهای کسب‌وکار اینترنتی شده، باید مورد ملاحظه و اصلاح قرار گیرد. چگونه قابل تصور و ممکن است که بخشی از خدمات دارویی و زنجیره تأمین دارو را به مؤسساتی سپرد که صلاحیت حرفه‌ای و علمی‌ای را که به تأیید کمیسیون‌های قانونی ماده 20 نرسیده است، بر عهده گیرند.

    دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز مدعی تولید دارو شد
    سالم‌خبر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: توسعه سرمایه گذاری‌ در تولید دارو و محصولات سلامت محور از جمله اولویت‌های اصلی این دانشگاه بوده که تاکنون در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته است. حبیب غزنوی روز سه شنبه در نشست با معاون و مدیران حوزه غذا و داروی دانشگاه اظهار کرد: فرصت‌های بالقوه سرمایه‌گذاری در بازار دارو، امکان تحقیق و توسعه در زمینه غذا و دارو را فراهم کرده و باید از فرصت موجود با برنامه ریزی مناسب در این حوزه برای تامین بخشی از نیاز منطقه و به چرخش در آوردن چرخ تولید در این رشته استفاده شود. وی افزود: حمایت از سرمایه‌گذاری در زمینه دارو، می‌تواند به ارتقای رقابت‌پذیری صنعت دارو و جلوگیری از قاچاق آن کمک کند.