در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    پشت‌پرده عجیب تخفیف‌های شگفت‌انگیز مکمل‌ها در داروخانه‌‌ها
    با گشت‌و‌گذاری در داروخانه‌های سطح شهر و برخی پلت‌فرم‌های مجازی با تخفیف‌های عجیب و ویژه مکمل‌ها و مولتی‌ویتامین‌ها مواجه می‌شویم که بررسی علل آن، حقایق پنهانی از وضعیت نابسامان تولید و توزیع مکمل در کشور را برملا می‌کند. چهارشنبه، 26 اردیبهشت 1403

    عناوین مرتبط
    ادله نبود و عدم دسترسی دشوار به دارو در داروخانه‎‌ها کشف شد!
    سالم‌خبر: رییس اداره پایش زنجیره تامین داروی سازمان غذا و دارو، گفت: برخی بیماران به دنبال دارو با برند خاصی هستند که به دلیل سیاست‌های حمایت از تولید داخل واردات دارو‌های دارای مشابه تولید داخل، محدود یا ممنوع است. محمدحسین متولی درباره میزان دسترسی بیماران به انواع داروها، اظهار کرد: به طور کلی دسترسی به دارو سطوح مختلفی دارد و ممکن است بیماران در مورد این موضوع اطلاعات کافی نداشته باشند. به عنوان مثال داروی IVIG یک داروی بیمارستانی بوده و تنها باید در بیمارستان مصرف شود، بنابراین به‌منظور مدیریت مناسب‌تر، وجود این داروی حیاتی و گران قیمت در داروخانه‌های شهری توجیهی ندارد.

    عرضه دارو و شیرخشک در عطاری‌ها تخلف است
    سالم‌خبر: رئیس اداره نظارت بر فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: داروخانه، تنها محل مجاز عرضه و فروش داروهای شیمیایی،گیاهی و سنتی، شیرخشک، مکمل‌های ورزشی و تغذیه‌ای محسوب می‌شود و عرضه و فروش موارد مذکور در واحدهای صنفی، عطاری‌ها و... ممنوع بوده و تخلف است. جواد دانای باغکی با اشاره به ممنوعیت هرگونه عرضه و فروش داروهای گیاهی، شیرخشک و مکمل‌های ورزشی در واحدهای صنفی خاطرنشان کرد: فروشندگان گیاهان دارویی(عطاری‌ها) تنها مجاز به فروش گیاهان خشک و صرفا به‌صورت جداگانه و نه به صورت ترکیبی، فرآورده‌های دارای پروانه بهداشتی ساخت معتبر بر اساس قانون نظام صنفی و قوانین جاری کشور هستند.

    دولت بودجه ندارد، فهرست دارویی کشور را بسته است
    سالم‌خبر: نایب رئیس هیئت مدیره انجمن شرکت‌های صنعت پخش ایران، گفت: بودجه لازم برای تامین بازار دارویی وجود ندارد به همین دلیل نیز دولت ورود دارو‌های جدید به فهرست را محدود کرده است. دارو‌های جدید با عوارض کمتر و اثربخشی بهتر در سایه مسائل اقتصادی پشت مرز‌های کشور باقی می‌مانند. وحید محلاتی به فرارو گفت: دی ماه سال ۱۴۰۲ و پیش از آغاز سال نوی میلادی بود (حدود یک هفته مانده به آغاز سال نو) که آخرین محموله وارفارین وارد کشور شد. پیش از این زمان، وارفارینی که وارد شده بود تا ۱۲ /۲۰۲۳ تاریخ انقضاء داشت اما، پیش از انقضاء دارو، مجددا تامین شد.