در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    اختصاص ۵۱۹ میلیون دلار ارز نیمایی به دارو و تجهیزات پزشکی
    سالم‌خبر: سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران اعلام کرد: از ابتدای فروردین ماه تا روز ۱۸ خرداد سال جاری ۱۳ میلیارد و ۶۳۵ میلیون دلار ارز برای واردات کالاهای اساسی، دارو، کالاهای تجاری و بازرگانی تامین شده است.  اصغر بالسینی اظهار داشت: از ابتدای فروردین ماه تا ۱۸خرداد امسال، ۱۳ میلیارد و ۶۳۵ میلیون دلار ارز برای واردات کالاهای اساسی، دارو، کالاهای تجاری و بازرگانی، واردات در مقابل صادرات و خدمات تامین شده است. سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران افزود: برای کالاهای اساسی ۳ میلیارد و ۳۲۹ میلیون دلار،‌برای کالاهای تجاری و بازرگانی مبلغ ۷ میلیارد و ۶۵۵ میلیون دلار و برای خدمات ۲۹۵ میلیون دلار و برای واردات در مقابل صادرات ۲ میلیارد و ۳۵۶ میلیون دلار تامین ارز صورت گرفت. دوشنبه، 21 خرداد 1403

    عناوین مرتبط
    تامین ارز دارو و کالای اساسی از ۲/۵ میلیارد دلار گذشت
    سالم‌خبر: سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران با اعلام تامین ۱۰ میلیارد و ۱۸۵ میلیون دلار ارز برای واردات کالاها، گفت: برای کالاهای اساسی و دارو دو میلیارد و ۵۵۷ میلیون دلار ارز تامین شده است. از اول فروردین ماه تا ۴ خرداد ماه ۱۴۰۳، ۱۰ میلیارد و ۱۸۵ میلیون دلار ارز برای واردات کالاهای اساسی، دارو، کالاهای تجاری و بازرگانی، واردات در مقابل صادرات و خدمات تامین شده است. اصغر بالسینی سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران با اعلام این خبر گفت: برای کالاهای اساسی و دارو دو میلیارد و 557 میلیون دلار،‌ برای کالاهای تجاری و بازرگانی مبلغ پنج میلیارد و 514 میلیون دلار و برای خدمات 233 میلیون دلار و برای واردات در مقابل صادرات یک میلیارد و 881 میلیون دلار تامین ارز صورت گرفت.

    دو استان سیستان و بلوچستان و گلستان رکورددار ابتلا به سل
    سالم‌خبر: استان‌های سیستان و بلوچستان و گلستان رکورددار ابتلا به سل هستند و پس از آن‌ها استان‌های گیلان، خوزستان، خراسان رضوی، قم و یزد در رتبه‌های بعدی قرار دارند. مهشید ناصحی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، همزمان با روز جهانی سل با اشاره به شعار روز جهانی مبارزه با سل مبنی بر ( بله! ما می‌توانیم به سل پایان دهیم!) گفت: ۲۴ مارس سالروز معرفی عامل بیماری سل به جهانیان توسط دکتر رابرت کخ در سال ۱۸۸۲ به‌عنوان روز جهانی سل و ۲۳ مهرماه سالروز وفات حکیم ذکریای رازی، به عنوان روز ملی مبارزه با سل به پاس فعالیت‌های ارزشمند در زمینه سل نامگذاری شده‌اند.

    سالم‌خبر: مدیرعامل انجمن تالاسمی ایران، گفت: بانک مرکزی در زمینه تخصیص ارز مورد نیاز داروهای بیماران تالاسمی چهار ماه است که تعلل می کند.   یونس عرب، مدیرعامل انجمن تالاسمی ایران درباره شیوه پرداخت هزینه‌های دارویی و درمانی بیماران تالاسمی توضیح داد: از  سال 1376 با توجه به مصوبه هیات دولت وقت جمهوری اسلامی ایران تمامی هزینه های دارویی و درمانی مرتبط با بیماری تالاسمی برای بیماران تالاسمی ایران (که جزو گروه‎‌‌های اصلی بیماران خاص کشور هستند) رایگان اعلام شد و دولت؛ وزارت بهداشت را مکلف به تامین داروها و مراکز درمانی مورد نیاز بیماران کرد.