در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    چرا کمبود قلم‌های انسولین نوومیکس در این چند ماه به مرز بحران رسیده است؟
    سالم‌خبر: پیرمردی با کهولت سن به سختی به جایگاه دکتر داروخانه مراجعه می‌کند و می‌گوید: «چندین روز است که در به در در داروخانه‌های شهر می‌چرخم؛ حتی به شهرهای مجاور رفته‌ام، اما به من می‌گویند «نداریم! اگر هم بیاید، یک‌روزه تمام می‌شود». همسر دیابتی من الآن با این قند خونش چه کند؟» روزی نیست که از این قبیل تماس‌ها و مراجعات مکرر نداشته باشیم. حتی بعضی بیماران به دانشگاه‌های علوم پزشکی و معاونت غذا و دارو مراجعه کرده‌اند، اما پاسخ درستی نگرفته‌اند. به راستی چرا کمبود قلم‌های انسولین بخصوص نوومیکس در این چند ماه دچار بحران شده است؟ معتقدم گاهی بحران و بلایای طبیعی و ... دوشنبه، 21 خرداد 1403

    عناوین مرتبط
    سالم‌خبر: رئیس سازمان غذا و دارو گفت: فقط یک درصد از دارو‌های مصرفی وارد کشور می‌شود و امسال نیز بانک مرکزی از تولیدکنندگان دارو حمایت بیشتری خواهد کرد. سیدحیدر محمدی در برنامه تلویزیونی صف اول درباره اهمیت برگزاری نمایشگاه ایران فارما در کشور اظهار داشت: نمایشگاه ایران فارما که هر سال برگزار می‌شود یکی از بزرگ‌ترین رویداد‌های نمایشگاهی است که در حوزه دارو در کشور ماست. هر سال این رویداد رو به توسعه است یعنی امسال بیش از ۷۰۰ شرکت در این نمایشگاه شرکت کردند که ۳۳ شرکت خارجی بودند که از کشور‌های مختلف عمده آنها شرکت‌های هندی و چینی بودند و سایر شرکت‌هایی که از کشور‌های دیگر در نمایشگاه حاضر بودند.

    چرا سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و وزارت بهداشت در کمبود و گرانی دارو متخلف شناخته شدند؟
    سالم‌خبر: سلمان اسحاقی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گزارش این کمیسیون درباره دلایل کمبود دارو و تجهیزات پزشکی را طبق ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی مجلس قرائت کرد که نمایندگان با آن مخالفت کردند.