در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    پوشش بیمه ای داروهای درمان سرطان افزایش یافت
    سالم‌خبر: مدیر کل دفتر خدمات تخصصی بیمه سلامت گفت: تاکنون ۹۰ قلم داروی فاقد بیمه در صندوق بیماری‌های خاص و صعب العلاج بیمه شده است و بیمه سلامت، ۷۰ تا ۹۵ درصد هزینه این دارو‌ها را پوشش می‌دهد. محمد اسماعیل کاملی، افزود: در سال جاری ۷ داروی جدید با ابلاغ وزارت بهداشت تحت پوشش صندوق بیماری‌های خاص قرار گرفته است که تمام این دارو‌ها در درمان سرطان کاربرد دارد. این دارو‌ها تا پیش از این فاقد بیمه بوده اند. وی ادامه داد: با توجه به نیاز بیماران سرطانی این ۷ دارو تا ۷۰ درصد تحت پوشش صندوق بیماری‌های صعب العلاج قرار گرفته است و تعداد کل دارو‌ها در صندوق بیماری‌های خاص و صعب العلاج به ۹۰ قلم دارو رسیده است. دوشنبه، 21 خرداد 1403

    عناوین مرتبط
    عین‌اللهی انتخاب ما نبود!
    سالم‌خبر: رییس فرهنگستان‌ علوم‌ پزشکی، گفت: مخالفت برخی سیاسیون روند «پزشکی خانواده» را کُند کرد سیدعلیرضا مرندی، رئیس فرهنگستان‌علوم‌پزشکی در گفت‌وگویی با قدس از تفاوت برنامه پزشکی خانواده و طرح سلامت خانواده گفته است که مشروح آن در ذیل می آید: - عده‌ای می‌گویند پزشکی خانواده طرحی شکست خورده است، شما هم همین نظر را دارید؟ من این موضوع را نشنیده‌ام. اما اگر واقعاً عنوان شده این برنامه سلامت‌محور و عدالت‌محور شکست خورده است یا از روی غفلت و جهل گفته‌اند و یا از روی عناد.

    برای انتقال ارز دارو به اروپا مشکل داریم
    سالم‌خبر: رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: بسیاری از دارو‌ها از کشور‌های اروپایی می‌آید که به‌دلیل تحریم‌ها بر سر انتقال ارز مشکل وجود دارد. حسینعلی شهریاری درباره درمان رایگان بیماران سرطانی گفت: با یکی از بیماران صعب‌العلاج پس از پیوند کلیه صحبت می‌کردم که می‌گفت برای دو قلم از سه قلم دارو سه میلیون تومان از جیب دادم و برای قلم سوم پول نداشتم بگیرم به همین دلیل من چک کردم دیدم که ۹۵ از درصد پول دارو را می‌دهند، اما آن پنج درصد مثلا سه میلیون تومان می‌شود البته برای بیماران سرطانی هم به همین صورت است و وقتی بیمار داروهایش را می‌گیرد ۹۰ درصد را دولت می‌دهد، اما آن ۱۰ درصد هزینه‌هایش بالاست.

    داروخانه 13 آبان بیش از هزار میلیارد تومان از بیمه‌ها طلب دارد
    سالم‌خبر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: داروخانه سیزده آبان بیش از هزار میلیارد تومان از بیمه‌ها طلب دارد. حسین قناعتی با اشاره به تأخیر بیمه‌ها در پرداخت مطالبات داروخانه‌ها و ایجاد اختلال در چرخه تأمین دارو، افزود: وقتی ما نتوانیم منابع را در اختیار شرکت‌های دارویی قرار دهیم موجب شکست در فرایند تأمین دارو می‌شود. وی افزود: بر اساس قانون سازمان‌های بیمه گر موظف هستند ۴۵ روز پس از ارسال صورت حساب مراکز، طلب این مراکز را پرداخت کنند و ۶۰ درصد صورت حساب را در ابتدای ارائه خدمات به مراکز و مؤسسات پرداخت کنند. برخی از مطالبات دانشگاه علوم پزشکی تهران مربوط به سال ۱۴۰۱ است.