در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    داروهای جدید دیابت وارد فهرست دارویی کشور شده است
    سالم‌خبر: رییس سازمان غذا و دارو، گفت: مصرف داروهای دیابت در کشور رشد داشته و در حال حاضر داروهای جدید دیابت در دسترس قرار گرفته است و وارد فهرست دارویی کشور شده است. سیدحیدر محمدی با بیان اینکه کشور ایران در زمینه داروهای دیابت با شیب تندی خود را به میانگین جهانی رسانده است، اظهار کرد: مصرف داروهای دیابت در کشور رشد داشته و در حال حاضر داروهای جدید دیابت در دسترس قرار گرفته است و وارد فهرست دارویی کشور شده است، همچنین یک سری از این داروها شامل پوشش بیمه‌ای می‌شود و این موضوع موجب شده است که مصرف داروهای دیابت در سال ۱۴۰۲ روندی افزایشی داشته باشد. دوشنبه، 21 خرداد 1403

    عناوین مرتبط
    دو وزیر بهداشت و ارتباطات به خرد بدنه دارویی نظام‌سلامت توهین کرده‌اند
    سالم‌خبر: توزیع و فروش دارو توسط سکوهای اینترنتی موضوع چالش‌برانگیزی است که طی یک سال گذشته به التهاب نظام‌سلامت و جامعه داروسازان دامن زده است.

    هیچ ضمانتی برای تامین امنیت دارو در پلتفرم‌ها وجود ندارد
    سالم‌خبر: عضو هیئت مدیره انجمن داروسازان اصفهان و نایب رئیس هیئت مدیره نظام پزشکی اصفهان، گفت: در آیین‌نامه اجرایی فروش دارو در پلتفرم‌های فضای مجازی هیچ تضمینی برای تامین امنیت دارو وجود ندارد. درباره فروش اینترنتی دارو و چالش‌هایی که پذیرش این طرح از سوی وزارت بهداشت دارد، اظهار کرد: لازم است بدانیم ممکن است اطلاعات افراد در پلتفرم های فضای مجازی مورد سوءاستفاده قرار گیرد که تبعات بسیاری را به همراه دارد، همچنین فروش دارو در فضای مجازی بر سیاست‌گذاری مصرف و تولید دارو اثر می‌گذارد.

    برخی پلتفرم‌ها از داروخانه‌ها باج ۵۰ درصدی می خواهند
    سالم‌خبر: عضو انجمن داروسازان گفت: در حوزه کنترل تامین دارو با یک سلسله زنجیره مواجه هستیم که هر کدام از حلقه‌های آن اگر به صورت شفاف انجام نشود، نمی توان اطمینان حاصل کرد که داروی سالمی به دست بیمار رسیده است. محمدعلی مظلومی، افزود: هیچکس مخالف خدمت به مردم نیست و هدف همه ما ارائه خدمات بهتر به شهروندان است. با این وجود باید توجه داشت که داروخانه ها، سوپرمارکت نیستند و اساسا موضوع توزیع دارو یک مقوله مهم و حساس است و به همین علت باید توزیع آن نیز ضوابط خاص خود را داشته باشد. طبق این ضوابط نباید یک شرکت که تا به امروز تنها در حوزه تاکسی اینترنتی فعال بوده به صورت غیرتخصصی وارد حوزه توزیع دارو شود.