در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    آیین‌نامه توزیع آنلاین داروها اعلام عمومی شود!
    سالم‌خبر: معاونت حقوقی ریاست جمهوری در نامه‌ای به وزیر ارتباطات و وزیر بهداشت آنها را مکلف کرد تا دستورالعمل مربوط به توزیع آنلاین داروها را در پایگاه اطلاعات قوانین و مقررات مرتبط با محیط کسب و کار ثبت کنند. این نامه پس از اعتراض کسب و کارهای توزیع آنلاین دارو به دلیل ثبت نشدن این مقرره در پایگاه قوانین کشور به این دو وزارتخانه زده شده است. هفتم خرداد ماه کسب و کارهای اینترنتی توزیع دارو در اظهارنامه‌ای به وزیرارتباطات و وزیربهداشت نسبت به اعلام عمومی نشدن آیین‌نامه توزیع آنلاین دارو و همچنین تعیین نشدن استان‌های منتخب اجرای آزمایشی این آیین‌نامه معترض شدند. دوشنبه، 21 خرداد 1403

    عناوین مرتبط
    فروش اینترنتی دارو نداریم؛ فقط دارو را به دست مردم می‌رسانیم
    سالم‌خبر: رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (مرکز تتا)، با اشاره به ورود پلتفرم‌ها به حوزه سلامت و توزیع دارو، گفت: موضوعی که از ابتدا درباره ورود پلتفرم‌ها به حوزه سلامت و دارو مطرح بوده ارائه خدمات و رساندن دارو به دست مردم بوده نه فروش اینترنتی دارو نبود! امین کلاهدوزان با تأکید بر موضوع تخصصی و حیاتی سلامت مردم، اظهار کرد: دارو را موضوعی تخصصی می‌دانیم و به هر حال داروخانه‌های معتبر و مجازی که از وزارت بهداشت مجوز دارند و آن شخصی که اصطلاحاً صلاحیت تخصصی نسخه‌پیچی را دارد و با ضوابط آشنا است و پروانه به نامش صادر شده، مسئولیت تشخیص نسخه، ارائه توصیه‌ها به بیمار در خصوص نحوه مصرف و غیره را انجام می‌دهد.

    دو استان سیستان و بلوچستان و گلستان رکورددار ابتلا به سل
    سالم‌خبر: استان‌های سیستان و بلوچستان و گلستان رکورددار ابتلا به سل هستند و پس از آن‌ها استان‌های گیلان، خوزستان، خراسان رضوی، قم و یزد در رتبه‌های بعدی قرار دارند. مهشید ناصحی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، همزمان با روز جهانی سل با اشاره به شعار روز جهانی مبارزه با سل مبنی بر ( بله! ما می‌توانیم به سل پایان دهیم!) گفت: ۲۴ مارس سالروز معرفی عامل بیماری سل به جهانیان توسط دکتر رابرت کخ در سال ۱۸۸۲ به‌عنوان روز جهانی سل و ۲۳ مهرماه سالروز وفات حکیم ذکریای رازی، به عنوان روز ملی مبارزه با سل به پاس فعالیت‌های ارزشمند در زمینه سل نامگذاری شده‌اند.

    مجلس خود یکی از مقصران کمبود دارو در کشور است
    سالم‌خبر: سخنگوی انجمن داروسازان ایران، گفت: کمبود دارو در کشور کاهش پیدا کرده و به کمتر از 100 قلم در حال‌ حاضر رسیده است. وزارت بهداشت در بحث کمبود دارو بی‌تقصیر است. بیشترین کوتاهی از سمت دستگاه‌های دیگر مانند مجلس است. اصرار برخی پزشکان بر برندهای خارجی نیز در نظام دارویی خلل ایجاد می‌کند. شهاب‌الدین جنیدی جعفری همچنین افزود: کمبود دارو تقریبا همیشه بوده، مهم نسبت رشد و کاهش آن است. میزان ارز پیشنهادی سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت بیش از آن چیزی بود که تخصیص پیدا کرد. یکی از دغدغه‌های اصلی سازمان غذا و دارو همین تخصیص ارز است و توانسته است با این میزان ارز بازار دارو را مدیریت کند. او ادامه می‌دهد: «تصمیم به تخصیص ارز مربوط به یک سازمان است، ثبت سفارش در سازمان دیگری صورت می‌گیرد و.