در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    طلب سنگین داروسازان از دولت
    از سوی مسوولان دخیل در تامین دارو در جهت بهبود در پرداخت، یارانه دارو داده می‌شود، اما تخصیص یارانه دارو به خوبی انجام نمی‌شود. گذشته از فقر منابع مالی موردنیاز برای پرداخت یارانه به صنعت دارو، شرکت‌های داروسازی و زنجیره توزیع دارو نیز عنوان می‌کنند که طلب سنگینی از دولت دارند و همین مساله باعث کمبود نقدینگی و گرفتاری در تولید کافی دارو شده است. دوشنبه، 21 خرداد 1403

    عناوین مرتبط
    کمبود دارو و تخصیص ارز ربطی به سازمان غذا دارو ندارد؛ وظیفه‌ی اصلی سازمان روی زمین مانده است
    سالم‌خبر: مدیرگروه اقتصاد و مدیریت دارویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: کمبود دارو ربطی به سازمان غذا دارو ندارد. مسوولان سازمان غذا و دارو آنقدر درگیر مسائل و مشکلات روزمره می شوند که وظیفه‌ی اصلی سازمان روی زمین می ماند کمااینکه زمین مانده است. به گزارش سالم‌خبر؛ فرزاد پیرویان در دومین همایش اقتصاد و مدیریت دارو با همراهی شرکت آسترازنکا تحت عنوان همایش کمبودهای دارویی؛ ریشه‌ها و راهکارها، با بیان این مطلب افزود:  به طور مثال در بحث برند و ژنریک سازمان باید مطالبه گر باشد نه در موضع دفاع باشد. وزارت صمت و وزارت بازرگانی وظیفه تنظیم بازار دارو را به دست دارد و سازمان باید پوست آنها را بکند و از موضع رگولاتوری خود نباید کوتاه بیاید.

    وزیر بهداشت باید اقتدار داشته باشد و نفر دوم کابینه دولت باشد
    سالم‌خبر: وزیر بهداشت باید با داشتن اقتدار و اتوریته نفر دوم کابینه دولت باشد. علیرضا استقامتی، متخصص غدد و متابولیسم در دومین همایش اقتصاد و مدیریت دارو با همراهی شرکت آسترازنکا تحت عنوان همایش کمبودهای دارویی؛ ریشه‌ها و راهکارها، با بیان این مطلب افزود: اگر سلامت اهمیت دارد در کنار علم و ادیان، اگر ما به سلامتی جامعه اهمیت می‌دهیم وزیر بهداشت باید نفر دوم کابینه باشد به نحوی که بحث پیوست سلامت آنقدر مهم باشد که سایر وزرا از وزیر بهداشت حرف شنوی داشته باشند تا او بتواند مسائل مربوط به دارو و درمان را حل کند. وی افزود: اقتدار وزیر بهداشت بسیار مهم است در این صورت است که به فرض بانک مرکزی نمی تواند ارز ندهد یا وزارتخانه‌های دیگر در انجام وظایف خود تعلل کنند.

    منابع مالی و نقدینگی کارخانجات تولیدی را داروسازی تامین کنید
    سالم‌خبر: شورای عالی نظام پزشکی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری با انتشار بیانیه‌ای، حداقل انتظارات حوزه سلامت از رییس دولت چهاردهم را اعلام کرد. در بیانیه شورای عالی نظام پزشکی آمده است: «سلامت زیرمجموعه حوزه اجتماعی است و هرگونه تصمیم در حوزه اجتماعی و مدیریت کلان کشور بر آن تاثیر مستقیم دارد. اذعان و باور قلبی به این که پیوستگی تمامی اجزاء دولت است که نقش حداکثری در بهبود سلامت مردم دارد، الزام می‌کند این انسجام و ادراک مشترک در بدنه دولت ایجاد و نقش ایشان تفهیم و عملیاتی گردد. ایرانیان با توجه به پیشینه فاخر خود در تولید دانش و مهارت پزشکی، شایسته بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات سلامت هستند و یک دولت لایق همت خود را به کمال در آن صرف می‌کند. دولت مدرن می‌داند سلامت نقطه عزیمت است.