در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    باورهایی درباره سیگار، قلیان و دخانیات که همگی غلط اند!
    مهمترین عامل ایجاد سرطان حنجره مصرف دخانیات است، به طور کلی مصرف هر گونه دخانیات اعم از سیگار و قلیان و پیپ در ایجاد سرطان حنجره نقش دارد. چرا که بیش از 70 نوع ماده سرطان زای شناخته شده مثل ترکیبات بنزن، اروماتیک و نیتروزامین در دود سیگار وجود دارد. سه‌شنبه، 22 خرداد 1403

    عناوین مرتبط
    باورهای غلط در مورد مصرف سیگار و دخانیات
    مهمترین عامل ایجاد سرطان حنجره مصرف دخانیات است، به طور کلی مصرف هر گونه دخانیات اعم از سیگار و قلیان و پیپ در ایجاد سرطان حنجره نقش دارد. چرا که بیش از 70 نوع ماده سرطان زای شناخته شده مثل ترکیبات بنزن، اروماتیک و نیتروزامین در دود سیگار وجود دارد.

    سالم‌خبر: عضو هیات مدیره انجمن سکته مغزی ایران، گفت:  میزان بروز سکته مغزی در ایران ۱/۵ برابر متوسط جهانی است به طوری که اگر در جهان به ازای هر ۱۰۰هزار نفر کمتر از ۱۰۰ سکته مغزی به صورت سالانه بروز کند در ایران طبق مطالعات دقیقی که انجام شده این میزان به ۱۵۰ مورد بروز سکته مغزی در هر ۱۰۰هزار نفر است. به گزارش سالم‌خبر، احسان شریفی‌پور روز یکشنبه اظهار داشت: پانزدهمین کنگره بین المللی سکته مغزی با حضور برترین اساتید داخلی و خارجی از ۱۰ کشور با ارائه آخرین دستاوردهای علمی در حیطه بیماری‌های عروقی مغز و نخاع و آخرین یافته‌های دانشی، مهارتی، تکنیکی و تکنولوژی این حوزه پزشکی برگزار می‌شود.

    سالم‌خبر: عضو مرکز تحقیقاتی ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره تزریق واکسن دو ظرفیتی HPV در دختران زیر ۱۵ سال در پیشگیری از ابتلا به سرطان دهانه رحم توضیح داد.   سید محمد جزایری با اشاره به تزریق واکسن HPV برای پیشگیری از ابتلا به سرطان دهانه رحم در زنان، افزود: ویروس پاپیرومای انسانی یا HPV، ۲۴۰ نوع ژنوتیپ دارد که ۶۰ نوع آن در انسان عامل بیماری است و انواع این ویروس به دو نوع با خطر بالا و خطر پایین تقسیم‌بندی می‌شود.