در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    ابداع یک روش امیدوارکننده و ارزان برای غربالگری و درمان سرطان کبد
    در مطالعه ای با همکاری دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه داندی اسکاتلند، انستیتوپاستور ایران، و مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران وابسته به جهاددانشگاهی، استفاده از داربست حاصل از برگ سلول زدایی شده گیاه بادمجان، جهت بررسی پاسخ دارویی و مدلسازی سرطان کبد مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت. سه‌شنبه، 22 خرداد 1403

    عناوین مرتبط
    به ازای تولد هر ۱۵۰ نوزاد ایرانی یک کودک مبتلا به اوتیسم است
    سالم‌خبر: مدیرعامل انجمن اوتیسم گفت: آمار اوتیسم در ایران یک تولد به ازای هر ۱۵۰ تولد است و درمان و توانبخشی آن هزینه‌های زیادی به خانواده‌ها تحمیل می‌کند. سعیده صالح غفاری مدیرعامل انجمن اوتیسم در نشست خبری «مسیر امید هم‌خواهی اوتیسم» که در محل انجمن اوتیسم برگزار شد، با اشاره به جلسه مدتی قبل این انجمن با معاون اول ریاست جمهوری، گفت: مسیر مطالبه‌گری اوتیسم یک یا دو ساله نیست و بالغ بر شش سال است که حداقل ۲۳ سازمان در این زمینه آگاه می‌شوند. وی گفت: آمار اوتیسم در ایران یک تولد به ازای هر ۱۵۰ تولد است و اوتیسم پیچیده‌ترین اختلال دوران رشدی_تکاملی است و درمان و توانبخشی آن هزینه‌های زیادی به خانواده‌ها تحمیل می‌کند و در بزرگسالی این فشارها افزایش بیشتری هم می‌یابند.

    سالم‌خبر: ویروس پاپیلوما یا HPV یکی از اصلی‌ترین عوامل ابتلا به انواع سرطان است که متخصصان عفونی معتقدند بی‌توجهی به آن می‌تواند سلامت جسم و روان آحاد جامعه را تحت تاثیر قرار دهد. به گزارش سالم‌خبر به همت بنیاد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نشستی به منظور روشنگری و اطلاع‌رسانی در خصوص ویروس پاپیلوما یا بیماری HPV با حضور ویروس شناسان، متخصصان عفونی و روانپزشکان در سازمان نظام پزشکی ایران برگزار شد؛ ویروس HPV یا پاپیلوما یکی از شایعترین بیماری‌های عفونی مربوط به دستگاه تناسلی است که می‌تواند زمینه ابتلای فرد به انواع سرطان‌ها را فراهم کند.

    سالم‌خبر: پژوهش جدید دانشمندان دانشگاه بریتیش کلمبیا نشان می‌دهد که داروهای معروف به آگونیست‌های گیرنده پپتید شبه گلوکاگون ۱ که شامل برندهایی مانند ویگووی، اوزمپیک، رایبلسوس و ساکسندا می‌شود، با افزایش خطر بیماری‌های جدی مانند فلج معده و پانکرانیت (التهاب پانکراس) و انسداد روده همراه هستند. مطالعه یادشده بیماران غیردیابتی‌ای را بررسی کرد که این داروها را با هدف کاهش وزن استفاده می‌کردند. به‌نوشته‌ی وب‌سایت سای‌تک‌دیلی، اگرچه رویدادهای گوارشی شدید براثر مصرف آگونیست‌های GLP-1 نادر هستند، با‌توجه‌به تعداد فراوان مصرف‌کنندگان آن‌ها در سراسر جهان، ممکن است جمعیت زیادی را تحت‌تأثیر قرار دهد. پژوهشگران خواستار استفاده از برچسب‌های هشداردهنده واضح‌تر برای اطمینان از آگاهی کامل بیماران هستند.