در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    افتتاح 17000 تخت و 2700 پروژه بهداشتی در دولت شهید رئیسی
    وزیر بهداشت با اشاره به دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه بهداشت و درمان گفت: در دولت شهید رئیسی 17 هزار تخت بیمارستانی در اختیار مردم قرار گرفت و 2700 پروژه بهداشتی افتتاح شد. دوشنبه، 21 خرداد 1403

    عناوین مرتبط
    درمان دیابت کشف شد
    سالم‌خبر: نخستین درمان دیابت نوع ۲ در جهان با روش سلول درمانی در چین محقق شده است که طی آن مردی ۵۹ ساله که به مدت ۲۵ سال مبتلا به دیابت نوع ۲ و متحمل عوارض شدید این بیماری بود، اکنون از شر آن رها شده است. گروهی از دانشمندان و پزشکان چینی در یک دستاورد نوآورانه پزشکی، برای اولین بار با استفاده از روش سلول‌درمانی توانسته‌اند یک بیمار دیابتی را درمان کنند. به نقل از آی‌ای، بیمار مردی ۵۹ ساله است که به مدت ۲۵ سال دیابت نوع ۲ را تحمل کرده و با عوارض شدید این بیماری مواجه بود. وی با وجود دریافت پیوند کلیه در سال ۲۰۱۷ بیشتر عملکرد جزایر لانگرهانس خود را که برای تنظیم سطح گلوکز خون حیاتی است، از دست داده بود و به چندین تزریق روزانه انسولین وابسته بود.

    رئیسی برای سلامتی مردم چه کرد؟
    دوره ریاست جمهوری آیت الله سید ابراهیم رئیسی را می‌توان یکی از پردستاوردترین دوره‌ها در حوزه سلامت طی سال‌های اخیر دانست؛ از افتتاح دو ابرپروژه بیمارستانی گرفته تا درمان رایگان کودکان و بیمه مجانی افراد کم‌بضاعت.

    مصرف داروی پکسلووید Paxlovid در یک دوره طولانی اثربخشی ندارد
    سالم‌خبر: نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که دوره طولانی مصرف داروی ضد ویروسی Paxlovid علائم طولانی کووید را در فرد کاهش نمی دهد.   به گزارش مدیسن نت، محققان گزارش کردند افرادی که Paxlovid را به مدت ۱۵ روز- سه برابر زمانی که برای عفونت اولیه کووید تجویز شده است- مصرف کردند بهبودی بهتری در کووید طولانی مدت خود نسبت به افرادی که دارونما مصرف می‌کردند، نداشتند. آپیندر سینگ، محقق ارشد و رئیس بیماری‌های عفونی در دانشگاه استنفورد، گفت: «در حالی که اکنون درمان‌ها و شیوه‌های درمانی بهبود یافته‌ای برای کووید حاد وجود دارد، هیچ مورد تأییدیه از سوی سازمان غذا و دارو آمریکا برای کووید طولانی مدت وجود ندارد. مردم همچنان رنج می‌برند و موارد همچنان در حال افزایش است.