در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    محاسبه هزینه های درمان با بیمه سلامت/ از بیماران سرپایی تا بستری
    مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران گفت: سهم پرداختی سازمان‌های بیمه گر پایه در بخش سرپایی و سرپایی فوریت‌های پزشکی (اورژانس) فاقد پرونده معادل ۷۰ درصد است. سه‌شنبه، 22 خرداد 1403

    عناوین مرتبط
    برخی رشته های پزشکی در مرز بحران قرار دارند، صندلی‌های دستیاری خالی مانده است
    رییس کل سازمان نظام پزشکی گفت: به رغم وجود بیش از ۹۰ هزار پزشک عمومی در کشور، درصد پُر شدن ظرفیت دستیاری برخی رشته های تخصصی در مرز بحران قرار دارد. محمد رئیس زاده، در مراسم روز علوم آزمایشگاهی که در سالن همایش رازی برگزار شد، نسبت به مسائل و چالش‌های جدی جامعه پزشکی کشور هشدار داد و خطاب به مسئولین کشور یادآور شد: چنانچه فرصت حل چالش‌ها و مسائل مرتبط با وضعیت جامعه پزشکی کشور را از دست بدهیم، نظام سلامت کشور در بسیاری از حوزه‌های پزشکی و سلامت دچار بحران خواهد شد و در چنین شرایطی حل این بحران‌ها به سادگی امکان پذیر نخواهد بود.

    تعرفه‌های پزشکی؛ دستوری و فقط به نفع سازمان‌های بیمه‌گر است
    سالم‌خبر: رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: تولیت نظام سلامت توسط وزارت بهداشت در بسیاری از موارد نقض شده به همین دلیل خارج از نظام سلامت برای نظام سلامت تصمیم‌گیری می‌شود. محمد رئیس‌زاده در سالروز ابلاغ سند سیاست‌های کلی نظام سلامت در یک نشست خبری همچنین افزود: افزایش ظرفیت پزشکی یکی از مواردی است که تصمیم گیری آن خارج از نظام سلامت انجام شد. مدیریت منابع از سوی وزارت بهداشت نیز محقق نشده و بخش‌هایی از آن خارج از نظام سلامت مدیریت می‌شود.  با گلایه از برخی نابسامانی ها در حوزه بهداشت و درمان کشور گفت: اگر در برخی از ارگان‌ها قوانین در تضاد با این سند تدوین شده و مورد عمل قرار بگیرد، قطعا حوزه سلامت با مشکل مواجه خواهد شد.

    با تعیین این تعرفه‌های غیرواقعی، فتح قله افتخارات پزشکی را از دست می‌دهیم
    سالم‌خبر:معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ایران، گفت: با تعیین تعرفه‌های غیرواقعی، فتح قله افتخارات پزشکی را از دست خواهیم داد و دسترسی مردم به خدمات با کیفیت، محدود خواهد شد. رضا لاری‌پور در پاسخ به این پرسش که اگر دولت با افزایش ۴۶ درصدی تعرفه پزشکی در سال ۱۴۰۳ موافقت نکند و بخواهد عددی خیلی پایین‌تر مصوب کند، باید منتظر چه پیامدهایی بود، گفت: دولت با توجه به نامه‌های متعددی که در همین رابطه به وزارت بهداشت ارسال کرده است، در جریان سختی‌های حرفه پزشکی قرار دارد. وی همچنین افزود: وزارت بهداشت نیز با خواسته سازمان نظام پزشکی همراه است و از همین رو، به نظر نمی‌رسد عددی که در نهایت به تصویب هیأت وزیران برسد، خیلی با عدد پیشنهادی شورای عالی بیمه اختلاف داشته باشد.