در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    اولتیماتوم سازمان غذا و دارو به شرکت‌های تجهیزات پزشکی
    سالم‌خبر: مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: در صورتی که شرکت‌های تجهیزات پزشکی که ارز ترجیحی گرفته‌اند، اسناد فروش را در سامانه انبار مجازی بارگذاری نکنند، نامه‌های رفع تعهد بانکی بررسی و صادر نخواهد شد.   سعیدرضا شاه‌مرادی افزود: با توجه به اهمیت نظارت بر توزیع کالاهای مشمول ارز ترجیحی (معادل ۴۲,۰۰۰ ریال و ۲۸۵۰۰۰ ریال) و الزام شرکت‌ها به بارگذاری اسناد فروش در سامانه انبار مجازی، آن دسته از شرکت‌هایی که در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ کالای خود را با ارز ترجیحی نوع یک ترخیص و همچنین شرکت‌هایی که در سال ۱۴۰۲ کالای خود را با ارز ترجیحی نوع دو (۲۱) ترخیص و به فروش رسانیده‌اند، باید تمامی اسناد فروش خود را در سامانه انبار مجازی بارگذاری کنند. سه‌شنبه، 22 خرداد 1403

    عناوین مرتبط
    همه با هم متحد و‌ یک‌دل در خدمت پلت‌فرم …..!
    سالم‌خبر: مشاور عالی انجمن داروسازان ایران در یادداشتی مطرح کرد: امروز به‌جای اینکه مسئولین دولتی و قضایی بابت ترک فعل و عدم برخورد با پلت‌فرم‌های متخلف از سوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس مورد مواخذه قرار گیرند، این مسئولین سازمان غذا و دارو هستند که بابت تاخیر در نوشتن دستورالعمل برای فعالیت پلت‌فرم‌ها از سوی این کمیسیون توبیخ می‌شوند! سیدعلی فاطمی در این یادداشت آورده است: تقریبا در همه مصوبات دولتی دو سال اخیر که در مورد فروش اینترنتی دارو شاهد بودیم، به یک کلمه ثابت برخورد می‌کنیم و آن واژه «پلت‌فرم» یا سکو است. از کجا شروع شد؟ اگر بخواهیم به سابقه ورود پلت‌فرم‌ها به موضوع فروش اینترنتی دارو اشاره کنیم، به ماه‌های اول شیوع کرونا برمی‌گردد.

    سالم‌خبر: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس  با انتقاد از فروش بی ضابطه دارو در بستر فضای مجازی گفت:  متاسفانه الان شما می‌توانید هر داروی ممنوعه، داروی سقط جنین، مخدر و داروهای خطرناک را که باید تحت نظر پزشک و داروساز تجویز شود، از بستر فضای مجازی تهیه کنید. این فاجعه است! عبدالحسین روح‌الامینی در حاشیه برگزاری نشست شورای عالی نظام پزشکی در مشهد، همچنین بیان کرد: پزشکی و خدمات درمانی الکترونیک یک مبحث جدید نیست. اما هیچ کجا تا این میزان درهم و برهم و بی‌حساب و کتاب نیست. استفاده از بستر مجازی و اینترنت برای تسریع ارتباط بیمار و پزشک و تسهیل خدمات یک بحث است و مسئولیت‌های کادر پزشکی، داروساز و پرستار جای خود را دارد.

    سالم‌خبر: نایب رئیس انجمن داروسازان تهران، گفت: حدود دو سال است که پرونده نسخ الکترونیک راه‌اندازی شده است؛ قرار بود پیش‌ از این و در اوایل برنامه توسعه قبلی اجرا می‌شد اما به دی‌ماه ۱۴۰۰ رسید و یک‌شبه و ناگهانی اجرا شد. این اقدام تعجیلی و دیده نشدن موارد فنی باعث شده که حفره‌ها و اشکالات زیادی در اجرای پرونده وجود داشته باشد. بهمن صبور افزود: قرار بود وزارت بهداشت، مجری این طرح باشد و از یک برنامه به‌نام «سپاس» رونمایی کند که ذی‌نفعان درمان و دارو ازجمله پزشکان، داروخانه‌ها و آزمایشگاه‌ها در زیرمجموعه آن فعالیت کنند. بیمه‌های پایه و مکمل هم به این سامانه متصل می‌شدند، اما اجرای این طرح ازسوی وزارت بهداشت به‌طور ناگهانی تعطیل و به بخش خصوصی سپرده شد.