در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    عصر ورزش کنیم چه اتفاقی برای قند خون مان می افتد؟
    داده‌های مطالعه‌ای جدید که در مجله Obesity منتشر شده، نشان می دهد فعالیت بدنی متوسط تا شدید در عصر برای بزرگسالان کم تحرک و دارای اضافه وزن و چاقی، بیشترین سود را در کاهش سطح قند خون روزانه دارد. سه‌شنبه، 22 خرداد 1403

    عناوین مرتبط
    درمان دیابت کشف شد
    سالم‌خبر: نخستین درمان دیابت نوع ۲ در جهان با روش سلول درمانی در چین محقق شده است که طی آن مردی ۵۹ ساله که به مدت ۲۵ سال مبتلا به دیابت نوع ۲ و متحمل عوارض شدید این بیماری بود، اکنون از شر آن رها شده است. گروهی از دانشمندان و پزشکان چینی در یک دستاورد نوآورانه پزشکی، برای اولین بار با استفاده از روش سلول‌درمانی توانسته‌اند یک بیمار دیابتی را درمان کنند. به نقل از آی‌ای، بیمار مردی ۵۹ ساله است که به مدت ۲۵ سال دیابت نوع ۲ را تحمل کرده و با عوارض شدید این بیماری مواجه بود. وی با وجود دریافت پیوند کلیه در سال ۲۰۱۷ بیشتر عملکرد جزایر لانگرهانس خود را که برای تنظیم سطح گلوکز خون حیاتی است، از دست داده بود و به چندین تزریق روزانه انسولین وابسته بود.

    متخصصین طب ایرانی در تهران گردهم می آیند
    سالم خبر: اولین کنگره ملی طب ایرانی نهم تا یازدهم خرداد ۱۴۰۳ در مرکز همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود. به گزارش سالم خبر، آزاده زارعی دبیر اجرایی اولین کنگره ملی طب ایرانی گفت: این کنگره با محوریت پزشکی مبتنی بر سبک زندگی: طب پیشگیری و فرد محور، غذا، تغذیه، غذا داروها و آشپزی طبی، فراورده‌های سنتی، گیاهی و طبیعی، تکنیک‌های دستی، هوش مصنوعی و توسعه طب ایرانی، پزشکی سامانه‌ها و پزشکی یکپارچه برگزار می‌شود.

    افزایش شدید موارد سرطان روده بزرگ در کودکان و نوجوانان
    سالم‌خبر: یک مطالعه جدید نشان می دهد که سرطان روده بزرگ به طور پیوسته در بین جوانان در ایالات متحده در دو دهه گذشته افزایش یافته است، به طوری که نوجوانان دارای بیشترین جهش در میزان سرطان بوده اند. به گزارش مدیسن نت، محققان در نشست پزشکی هفته بیماری‌های گوارشی در واشنگتن دی سی گزارش دادند که میزان سرطان روده بزرگ بین سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۲۰ در بین کودکان ۱۰ تا ۱۴ ساله ۵۰۰ درصد افزایش یافته است. محققان دریافتند که این میزان در بین نوجوانان ۱۵ تا ۱۹ سال ۳۳۳ درصد و در بین ۲۰ تا ۲۴ سال ۱۸۵ درصد افزایش یافته است. دکتر «اسلام محمد»، پزشک متخصص داخلی در دانشگاه میزوری-کانزاس سیتی، در بیانیه خبری گفت: «سرطان روده بزرگ دیگر فقط به عنوان یک بیماری جمعیت مسن تلقی نمی‌شود.