در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    ارز کافی برای تامین شیر خشک تخصیص داده شده است
    سالم‌خبر: مدیر کل امور فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: میزان تأمین کل شیرخشک رگولار در سال گذشته به ۷۰ میلیون قوطی رسید که بیشتر آن از محل تولید داخل بود. علیرضا رستمی اظهار کرد: میزان تأمین کل شیرخشک معمولی در سال گذشته ۷۰ میلیون قوطی بود که به صورت میانگین ماهانه به ۵.۸ میلیون قوطی می‌رسید که البته در ۲ ماهه پایانی سال روند صعودی داشته است. وی در مورد تأمین شیرخشک رژیمی نیز افزود: سال گذشته ۱۰.۵ میلیون قوطی شیرخشک رژیمی تأمین گردید. رستمی ادامه داد: میزان تأمین کل شیرخشک متابولیک در سال گذشته به یک میلیون و ۲۰۰ هزار قوطی رسید. سه‌شنبه، 22 خرداد 1403

    عناوین مرتبط
    دولتمردان لطف کنند هیچ‌گونه کمک و دخالت دستوری در امور صنایع دارویی نکنند
    سالم‌خبر: نایب رئیس اتحادیه مکمل های غذایی و فعال صنعت دارو و سلامت، گفت: یکی از راهکارهای بهبود شرایط صنایع دارویی کشور این است که دولت دستور بدهد تا سازمان غذا و دارو عاجلا نسبت به واگذاری مسئولیت‌هایی غیر از سیاست‌گذاری و رگولاتوری، اقدام و این دسته از مسئولیت‌های کاربردی، تخصصی را به سندیکا و انجمن‌های مربوطه انتقال دهند و از دخالت دادن و واگذاری به غیر خودداری کنند. امیر قلن بر،افزود: قیمت‌گذاری دستوری و عدم ایفای تعهدات بیمه و همچنین مباحث مالیاتی، گرفتاری‌های زیادی را برای صنایع دارویی ایجاد کرده و در این رابطه راهکارهایی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

    رونمایی از جدیدترین تکنولوژی آزمایشگاهی در ایران
    سالم خبر: دبیر انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی تشخیص طبی ایران، از رونمایی جدیدترین تکنولوژی آزمایشگاهی در کشور خبر داد. به گزارش سالم خبر، غلامرضا حمزه‌لو دبیر اجرایی بیست و یکمین کنگره کشوری و پانزدهمین کنگره بین‌المللی ارتقای کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران با اشاره به برگزاری این رویداد در روزهای ۱۱ الی ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران، اظهار داشت: امروزه پزشکی آزمایشگاهی جز جدایی ناپذیر بهداشت عمومی و ارائه مراقبت‌های بهداشتی است و بر پایه تکنیک‌های تحلیلی متعدد و ارائه داده‌های به موقع و عینی، به متخصصان مراقبت‌های بهداشتی برای هدایت پیشگیری، تشخیص، درمان و نظارت بر بیماری، نقش تعیین کننده‌ای دارد.

    سالم‌خبر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در ایران سرانه مصرف خودسرانه قطره‌های چشمی، آنتی‌بیوتیک‌ها و مسکن‌ها بسیار بالاست. علیرضا زالی امروز در نشست خبری رویداد ملی هوش مصنوعی و سلامت با محوریت تشخیص تداخلات دارویی در تالار شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: علت ۸۰ درصد مراجعه کودکان بر اثر مسمومیت دارویی،‌ سهوی و ناشی از عدم نگهداری مناسب داروهاست و به طور کلی در ایران سرانه مصرف خودسرانه قطره‌های چشمی، آنتی‌بیوتیک‌ها و مسکن‌ها بسیار بالاست. وی ادامه داد: در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان متوسط داروی مصرف شده هر بیمار ۶.۵ تا هفت نوع داروست که همین امر منجر به افزایش بروز پدیده سینرژیسم یا آنتاگونیست خواهد شد.