در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    نرخ ایده‌آل ضربان قلب در زمان استراحت و شیوه سنجش آن
    نرخ ضربان قلب اغلب یکی از علائم حیاتی است که چندان جدی گرفته نمی‌شود؛ اما در واقع می‌تواند پیام‌های مهمی در مورد وضعیت سلامتی‌تان بدهد. چهارشنبه، 23 خرداد 1403

    عناوین مرتبط
    رژیم سلامت سیاره‌ای خطر بیماری‌های قلبی را کم می‌کند
    یک رژیم غذایی منطبق بر سلامت کره زمین موسوم به رژیم سیاره‌ای با کاهش خطر مرگ ناشی از سرطان و بیماری‌های قلبی مرتبط است. در نتیجه یک مطالعه جدید، محققان گفتند که این رژیم غذایی می‌تواند خطر مرگ زودرس را تا ۳۰ درصد کاهش دهد.

    وزیر بهداشت باید اقتدار داشته باشد و نفر دوم کابینه دولت باشد
    سالم‌خبر: وزیر بهداشت باید با داشتن اقتدار و اتوریته نفر دوم کابینه دولت باشد. علیرضا استقامتی، متخصص غدد و متابولیسم در دومین همایش اقتصاد و مدیریت دارو با همراهی شرکت آسترازنکا تحت عنوان همایش کمبودهای دارویی؛ ریشه‌ها و راهکارها، با بیان این مطلب افزود: اگر سلامت اهمیت دارد در کنار علم و ادیان، اگر ما به سلامتی جامعه اهمیت می‌دهیم وزیر بهداشت باید نفر دوم کابینه باشد به نحوی که بحث پیوست سلامت آنقدر مهم باشد که سایر وزرا از وزیر بهداشت حرف شنوی داشته باشند تا او بتواند مسائل مربوط به دارو و درمان را حل کند. وی افزود: اقتدار وزیر بهداشت بسیار مهم است در این صورت است که به فرض بانک مرکزی نمی تواند ارز ندهد یا وزارتخانه‌های دیگر در انجام وظایف خود تعلل کنند.

    جایگزینی پزشکی قانونی به جای بانک چشم در بهشت زهرا دلیل معطلی زیاد در صف پیوند قرنیه
    سالم‌خبر: بر اساس آمار رسمی بانک چشم مرکزی، آمار پیوند قرنیه در سال گذشته ۳۹۲۶ مورد و نسبت به سال ۱۴۰۱ (۵۲۷۶ مورد) کاهش داشته است. پیگیری‌ها از بانک چشم مرکزی نشان می‌دهد که دلیل این روند کاهش، استقرار تیم رضایت‌گیری مرکز تحقیقات پزشکی قانونی کهریزک به جای تیم رضایت‌گیری بانک چشم در بهشت‌زهرا و قطع همکاری مسئولان آرامستان بهشت سکینه کرج با بانک چشم در سال ۱۴۰۲ بوده است. اگرچه گفته می‌شود هیچ بیماری در صف پیوند قرنیه نمی‌ماند و حداکثر ۳ روز بعد از مراجعه‌ بیمار به پزشک، قرنیه مورد عمل جراحی قرار می‌گیرد.