در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    درمان ترکیبی باعث افزایش بقا در برخی مبتلایان سرطان سینه می‌شود
    یک کارآزمایی جدید در مورد ایمونوتراپی/شیمی درمانی نشان می دهد که این درمان ترکیبی می تواند به بیماران مبتلا به سرطان سینه در مرحله اولیه کمک کند تا پس از درمان، بدون سرطان زنده بمانند. سه‌شنبه، 19 تیر 1403

    عناوین مرتبط
    وجود پشه آئدس در ۴۰ شهر ایران
    سالم خبر: رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، از بهسازی محیط، آموزش مردم و آگاهی بخشی عمومی به عنوان مهم ترین راه های مقابله با پشه آئدس و تب دنگی نام برد. به گزارش سالم خبر، شهنام عرشی، در نشست «مدیریت بهینه، پیشگیری و کنترل بیماری‌های منتقله از پشه آئدس» که با حضور نمایندگان وزارتخانه‌ها، دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: هم اکنون ۴۰ شهر ایران درگیر پشه آئدس هستند. وی افزود: پشه آئدس چهار بیماری تب دانگ، تب زرد، چیکونگونیا و زیکا را ایجاد می‌کند که در حال حاضر هیچ کدام از این بیماری‌ها واکسن و درمان قطعی ندارند. عرشی ادامه داد: تغییرات اقلیم و گرم‌تر شدن هوا در تخم گذاری و توسعه پشه آئدس و بیماری‌های منتقله از آن در دنیا مؤثر بوده است.

    داروی جدید برای درمان آلزایمر تایید شد.
    سالم‌خبر: داروی جدید برای درمان بیماری آلزایمر توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید شد.در گزارشی به نقل از مدیسن نت نوشت: در کارآزمایی‌های بالینی، داروی دونانماب (کیسونلا) سرعت کاهش تفکر را در بین بیماران در مراحل اولیه بیماری زوال حافظه کاهش داد. اما خطرات ایمنی قابل توجهی از جمله تورم و خونریزی در مغز را نیز به همراه داشت. کیسونلا نتایج بسیار معنی‌داری را برای افراد مبتلا به آلزایمر اولیه نشان داد، که نیاز فوری به گزینه‌های درمانی مؤثر دارند. «آن وایت»، معاون اجرایی، گفت: «هر ساله افراد بیشتری در معرض خطر ابتلاء به این بیماری قرار می‌گیرند و ما مصمم هستیم که زندگی را برای آنها بهتر کنیم.» Kisunla مشابه داروی دیگری به نام Leqembi است که سال گذشته برای درمان آلزایمر تأیید شد.

    شناسایی نه مورد ابتلاء به بیماری جذام طی سال گذشته
    سالم‌خبر: مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، گزارش داد: در سال گذشته (۱۴۰۲) تعداد ۹ مورد جدید جذام در کشور گزارش شده است که ۶ نفر از آنها ایرانی و سایر بیماران از اتباع خارجی هستند. تا پایان سال ۱۴۰۲ تعداد تجمیعی موارد ثبت‌شده جذام به ۱۱ هزار و ۹۱۵ مورد رسیده که از آن میان ۸۹۸۸ مورد بهبود یافته‌اند، ۲۵۰۴ نفر از مبتلایان فوت شده‌اند، ۴۱۱ مورد غایب از درمان هستند که ۱۲۰ مورد اتباع افغانستانی هستند، ۱۲ نفر تحت درمان چنددارویی هستند که از این تعداد ۸ نفر دارای ملیت ایرانی هستند. موارد تحت درمان در پایان سال ۱۴۰۲ از ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی کشور گزارش شده‌اند که از این میان بالاترین میزان شیوع به دانشگاه‌های علوم پزشکی خراسان شمالی، قزوین و ایرانشهر اختصاص دارند.