در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    و بالاخره عین‌اللهی انتخاب پزشکیان را تبریک گفت!
    سالم‌خبر: بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت و درمان در پیامی به مسعود پزشکیان، انتخاب وی را به عنوان نهمین رییس جمهور ایران تبریک گفت. بهرام عین اللهی، در پیام خود خطاب به رئیس جمهور منتخب، عنوان داشت: حضور و مشارکت پرشور ملت شریف ایران اسلامی در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نشان از تعهد مردم عزیزمان به آرمان‌های والای انقلاب اسلامی دارد. ضمن تبریک این انتخاب شایسته به محضر مقام معظم رهبری و ملت غیور ایران، برای دولت چهاردهم و جنابعالی به عنوان رئیس جمهور منتخب که برآمده از نظام سلامت هستید، در مسیر تحقق عدالت محوری، محرومیت زدایی و توسعه خدمات بهداشتی و درمانی مبتنی بر سیاست‌های کلی نظام سلامت، آرزوی توفیق دارم. سه‌شنبه، 19 تیر 1403

    عناوین مرتبط
    آیا وزیر بهداشت آینده از میان اعضای کمیته‌های سلامت ستاد انتخاباتی پزشکیان برگزیده خواهند شد؟
    سالم‌خبر: آیین تجلیل از اعضای کمیته های سلامت استان‌های ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان در دانشگاه تهران برگزار شد. در این نشست چهره‌های شاخص نظام سلامت کشور حضور داشتند و طی دقایقی به مشکلات و مطالبات مردم و جامعه پزشکی و ضرورت تغییر نگرش در این حوزه پرداختند. سیدرضا رئیس کرمی، رئیس کمیته سلامت ستاد انتخابات، محمدرضا ظفرقندی رئیس سابق سازمان نظام پزشکی،  محمدجعفر قائم پناه نماینده رئیس جمهور منتخب، شاهین آخوندزاده، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، محمدعلی محسنی بندپی، نماینده و عضو سابق کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، محمدجواد کبیر، رئیس اسبق سازمان بیمه سلامت و حمید چوبینه، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در این نشست سخن گفتند.

    دولت چهاردهم باید در نرخ ارز و تخصیص آن به دارو و تجهیزات پزشکی تجدیدنظر کند
    سالم‌خبر: یک داروساز، گفت: دولت چهاردهم باید در بحث نرخ ارز و تخصیص آن تجدیدنظر کند. اینکه سهم ارز از طریق بیمه‌ها به‌دست ارائه‌دهندگان خدمت می‌رسد بسیار چالش‌برانگیز شده وسازمان برنامه‌و‌بودجه مدعی است که پرداخت‌ها را تا پایان سال ۱۴۰۲ انجام داده اما از سوی دیگر بیمه‌ها چنین ادعایی را قبول ندارند و میزان پرداختی‌هایشان با این ادعا مطابقت ندارد.  محمد دالمند، نسخه نجات دارویار را بازبینی این طرح دانسته و گفت: «بی تردید باید روند اجرایی طرح در دولت چهاردهم مورد بازبینی و بازنگری اساسی قرار گیرد. پایه و اساس دارویار نرخ ارز است و از زمان اجرای این طرح دو بار تغییرات و نوساناتی در این حوزه رخ داده اما این مسئله مورد‌توجه قرار نگرفته است.

    یکی از چالش‌های اصلی پزشکیان در حوزه دارو، کسری بودجه ۱۴۰۳ است
    سالم‌خبر: رئیس سندیکای صنایع داروسازی، گفت: یکی از چالش‌های اصلی دارو که دولت جدید با آن مواجه است، مسأله کسری بودجه ۱۴۰۳ است. این کسری بودجه در بخش دارو چالش‌های جدی‌تری دارد. شرکت‌های دارویی با بحران نقدینگی مواجه‌اند و بیمه‌ها نیز به تعهداتشان عمل نمی‌کنند. محمد عبده‌زاده همچنین افزود: یکی از اقدامات مهمی که رئیس جمهور باید انجام دهد، مسأله متمم بودجه و کسری بودجه حوزه سلامت است. همین بودجه فعلی نیز به شکل منظم تخصیص پیدا نمی‌کند. سازمان برنامه و بودجه باید مکلف شود که به شکل منظمی به سازمان‌های بیمه‌گر پرداخت داشته باشد.