در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    رئیس موسسه بین المللی علوم نوبنیاد، در خصوص كاربرد هوش مصنوعی در صنعت داروسازی، نكاتی را متذكر شد ‌ شنبه، 16 تیر 1403

    عناوین مرتبط
    سهم گیاهان در ساخت ۱۲۱ ماده مؤثره دارویی
    رئیس دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران، از وجود ۱۲۱ ماده موثره در صنعت داروسازی جهان خبر داد که برگرفته از گیاهان دارویی است.

    کمبود انسولین‌ نوومیکس جهانی است اما عرضه آن قطع نشده است
    سالم‌خبر: معاون برنامه‌ریزی اداره کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، با اشاره به کمبود جهانی انسولین قلمی نوومیکس، گفت: بخشی از انسولین‌های قلمی مورد نیاز بازار از مسیر واردات تأمین می‌شود. ناصر هیراد اظهار کرد: انسولین نوومیکس تولیدی در کشور به دلیل کمبود جهانی، از ۸۰۰ هزار عدد ماهانه به ۴۴۰ هزار عدد اُفت کرده اما منجر به قطع عرضه نشده است. وی با بیان اینکه در حال حاضر کمبود انسولین نوومیکس در استرالیا، اندونزی، کره جنوبی، مالزی، هند، ترکیه و…، با بحران مواجه شده است، افزود: سازمان غذا و دارو تلاش می‌کند از طریق واردات موازی انسولین مورد نیاز بیماران را تأمین کند که اقدامات لازم را در این زمینه نیز انجام داده و سعی می‌شود در کوتاه‌ترین زمان ممکن وارد کند.

    صنایع داروسازی حساس مشمول برنامه‌های مدیریت مصرف نیستند
    سالم خبر: سخنگوی صنعت برق گفت: واحدهای تولید دارو و یا صنایع مرتبط با آن در صورت هماهنگی با شرکتهای توزیع به هیچ عنوان مشمول برنامه های مدیریت بار نخواهند شد. به گزارش سالم خبر، مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت توانیر، اظهار داشت: صنایع دارویی حساس می‌بایست مراتب حضور و استقرار خود در شهرک صنعتی را به شرکت‌های توزیع اطلاع دهند تا شرکت‌های توزیع نسبت به عدم اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف برای این واحدها اقدام کنند. سخنگوی صنعت برق با اشاره به ماده5 دستورالعمل تامین برق اضطراری مراکز حیاتی و حساس، گفت : واحدهای دارویی مشمول این دستورالعمل هستند و می بایست نسبت به خرید وراه اندازی مولدهای اضطراری اقدام نمایند.