در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    پشه تب دنگی در ۴ استان مشاهده شد
    معاون بهداشت وزارت بهداشت، از وجود پشه آئدس در ۴ استان کشور خبر داد. سه‌شنبه، 19 تیر 1403

    عناوین مرتبط
    آیا وزیر بهداشت آینده از میان اعضای کمیته‌های سلامت ستاد انتخاباتی پزشکیان برگزیده خواهند شد؟
    سالم‌خبر: آیین تجلیل از اعضای کمیته های سلامت استان‌های ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان در دانشگاه تهران برگزار شد. در این نشست چهره‌های شاخص نظام سلامت کشور حضور داشتند و طی دقایقی به مشکلات و مطالبات مردم و جامعه پزشکی و ضرورت تغییر نگرش در این حوزه پرداختند. سیدرضا رئیس کرمی، رئیس کمیته سلامت ستاد انتخابات، محمدرضا ظفرقندی رئیس سابق سازمان نظام پزشکی،  محمدجعفر قائم پناه نماینده رئیس جمهور منتخب، شاهین آخوندزاده، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، محمدعلی محسنی بندپی، نماینده و عضو سابق کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، محمدجواد کبیر، رئیس اسبق سازمان بیمه سلامت و حمید چوبینه، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در این نشست سخن گفتند.

    مجوز اقامت دائم مقام پیشین وزارت بهداشت در کانادا لغو شد
    سالم‌خبر: به تازگی دایره تجدیدنظر اداره مهاجرت کانادا، لغو اجازه اقامت دائم و اخراج باقر اردشیر لاریجانی، مقام پیشین وزارت بهداشت و برادر علی و آیت الله صادق لاریجانی، از کانادا را تائید کرده است.  او یکی از افراد مهم نظام سلامت در سالیان اخیر بوده و حالا ظاهرا باید برای ادامه زندگی به ایران بازگردد.  باقر اردشیر لاریجانی سابقه‌ی پزشکی و علمی قابل توجهی دارد. وی در زمینه‌های مختلفی پرکار بوده و در حوزه‌های آکادمیک و مدیریتی فعالیت داشته است. با این وجود در روزهای اخیر بحث لغو اقامت دائم باقر لاریجانی توسط مقامات کانادایی و اخراج وی از این کشور خبرساز شده است.

    احتمال شیوع بیماری تب دنگی در شهریور و مهر ماه نگران کننده است
    سالم‌خبر: رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در جهت کنترل پشه آئدس و مبارزه با بیماری تب دنگی، استان‌های در معرض خطر این پشه را برشمرد و گفت: نگرانی اصلی ما برای شهریور و مهرماه است که از گرمای هوا کاسته می‌شود و پشه‌ها در هوای آزاد به راحتی می‌توانند رفت و آمد کنند. شهنام عرشی در نشست خبری «تب دنگی» که امروز، سه‌شنبه ۱۲ تیر در وزارت یهداشت برگزار شد، اظهار کرد: نخستین مورد تب دنگی در ۲۶ اردیبهشت ماه سال جاری شناسایی شد. به همین دلیل اقداماتی مانند مه‌پاشی، سم‌پاشی و حشره‌کشی انجام داده‌ایم که این پشه را کنترل کنیم. وی با بیان اینکه ۱۳۸ نفر از اردیبهشت ماه تا به امروز به تب دنگی مبتلا شده‌اند، گفت: هفت مورد ابتلای داخلی به تب دنگی گزارش شده است.