در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    گیاه خوش‌عطری که آلزایمر را درمان می‌کند
    یافته‌های مطالعه‌ای جدید از دانشمندان اسپانیایی نشان می‌دهد استنشاق جوهر نعنا می‌تواند توانایی‌های شناختی مغز را در موش‌های آزمایشگاهی مبتلا به بیماری آلزایمر بازگرداند و این ترکیب شیمیایی حتی برخی آسیب‌های مغزی ناشی از این بیماری را جبران می‌کند. پنج‌شنبه، 21 تیر 1403

    عناوین مرتبط
    شاخص سلامت نوزادان در ایران فراتر از کشورهای خاورمیانه
    سالم خبر: دبیر انجمن پزشکان کودکان ایران با بیان این‌که یکی از افتخارات کشور ما این است که مرگ و میر کودکان در کشور ما از میانگین جهانی پایین‌تر است، گفت: در منطقه خاورمیانه کمترین آمار مرگ و میر نوزادان مربوط به ایران است.  به گزارش سالم خبر، محمد زنوزی راد  دبیر اجرایی همایش علمی سالیانه انجمن پزشکان کودکان ایران و چهل و پنجمین یادبود دکتر محمد قریب، درباره وضعیت سلامت کودکان در ایران اظهار کرد: یکی از معیارهای سازمان جهانی بهداشت برای بررسی شاخص‌های سلامت در یک کشور، میزان مرگ و میر نوزادان و کودکان است که این موضوع نشانگر اهمیت سلامت کودکان در جهان است.

    سالم خبر: تحقیقات جدید نشان می دهد که احتمال تشخیص زوال عقل در سال اول پس از سکته مغزی تقریباً ۳ برابر است. به گزارش سالم خبر به نقل از مدیسن نت، همین گزارش نشان می‌دهد که این افزایش احتمال زوال عقل پس از سکته مغزی با زمان فروکش می‌کند، اما هرگز به سطح قبل از سکته مغزی باز نمی‌گردد. دکتر «رائد جوندی»، سرپرست تیم تحقیق و استادیار دانشگاه مک مستر کانادا، گفت: «یافته های ما اهمیت نظارت بر افراد با سکته مغزی را برای زوال شناختی تقویت می‌کند.» در این مطالعه، تیم تحقیق داده‌های تقریباً ۱۸۱۰۰۰ نفر را که اخیراً دچار سکته مغزی شده بودند، بررسی کرد و نتایج سلامتی آنها را با نتایج گروه کنترل مقایسه کردند.

    سالم خبر: متخصصان می‌دانند که شنیدن صدای وزوز یا زنگ زدن گوش می‌تواند به دلیل کاهش شنوایی، افزایش سن، آسیب‌های سر و گردن یا قرار گرفتن در معرض صداهای بلند به وجود بیاید؛ اما آنچه واقعا در بدن اتفاق می‌افتد و باعث آن می‌شود، کمتر شناخته‌شده است. به گزارش سالم خبر به نقل از ان‌بی‌سی نیوز، پژوهش جدیدی که در نشریه «ساینتفیک ریپورتز» منتشر شد، نشان می‌دهد که علت وزوز گوش احتمالا شبیه سندرم اندام کاذب (خیالی) است؛ وضعیتی که در آن فرد در عضوی که آن را از دست داده‌ است، احساس درد می‌کند.