در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    رژیم غذایی مناسب برای سلامت قلب افراد مبتلا به دیابت نوع ۱
    یک مطالعه جدید نشان می دهد که دو رژیم غذایی سالم شناخته شده می توانند خطر بیماری قلبی را در افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ کاهش دهند. چهارشنبه، 20 تیر 1403

    عناوین مرتبط
    شاخص سلامت نوزادان در ایران فراتر از کشورهای خاورمیانه
    سالم خبر: دبیر انجمن پزشکان کودکان ایران با بیان این‌که یکی از افتخارات کشور ما این است که مرگ و میر کودکان در کشور ما از میانگین جهانی پایین‌تر است، گفت: در منطقه خاورمیانه کمترین آمار مرگ و میر نوزادان مربوط به ایران است.  به گزارش سالم خبر، محمد زنوزی راد  دبیر اجرایی همایش علمی سالیانه انجمن پزشکان کودکان ایران و چهل و پنجمین یادبود دکتر محمد قریب، درباره وضعیت سلامت کودکان در ایران اظهار کرد: یکی از معیارهای سازمان جهانی بهداشت برای بررسی شاخص‌های سلامت در یک کشور، میزان مرگ و میر نوزادان و کودکان است که این موضوع نشانگر اهمیت سلامت کودکان در جهان است.

    به نام رهبری برای خود انحصار دارو ایجاد می‌کنند
    سالم‌خبر: بخش بزرگی از صنعت داروی کشور، دولتی است. مانند هلدینگ تیپیکو که متعلق به تامین اجتماعی است یا هلدینگ دارویی برکت به متعلق به ستاد اجرایی فرمان امام است. طبیعی است بخش خصوصی تیز با تشکیل انجمن‌ها و سندیکاها به دنبال منافع خود باشد؛ آن‌ها البته ساختار مافیایی ندارند. همه این‌ها هم با سازمان غذا و دارو طرف هستند که یک سازمان دولتی است. بیایید به جای این کلمه که خیلی مناسب هم نیست، از لفظ «اصحاب تعارض منافع» استفاده کنیم.

    سالم‌خبر: آکادمی چشم‌پزشکی آمریکا گزارش کرد که چشم‌ها می‌توانند سرنخ‌هایی ارائه دهند که آیا ممکن است بیماری لایم، دیابت، کلسترول بالا یا برخی عفونت‌های مقاربتی (STIs) داشته باشیم یا خیر. چشمان ما همچنین ممکن است به ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی کمک کنند تا علائم هشداردهنده برخی سرطان‌ها را شناسایی کنند. به گزارش هلث سرطان سلول سنگفرشی، کارسینوم بازال و ملانوما سه نوع سرطان پوست هستند که چشم ما می‌تواند به تشخیص آنها کمک کند زیرا بر پلک و ناحیه بیرونی چشم تاثیر می‌گذارند. بر اساس نتایج تحقیقات منتشرشده در سال ۲۰۱۳ در نشریه  Annals of Saudi Medicine، موارد کارسینوم بازال و سرطان سلول سنگفرشی در سراسر جهان شایع‌تر است اما تصور می‌شود که ملانوما به‌طور بالقوه خطرناک‌تر است.