در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    کم‌توجهی افراد صاحب‌منصب یا نظام مردسالاری؟
    رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی میزان خشونت علیه زنان در سال گذشته را چنین اعلام می‌کند: ۴۹ درصد از زنان ایرانی آزار جسمی و فیزیکی، ۲۶ درصد عاطفی-روانی و کلامی و ۲۲/۲ درصد آنها آزارهای اجتماعی و اقتصادی دیده‌اند. پنج‌شنبه، 21 تیر 1403

    عناوین مرتبط
    سالم‌خبر: مهرماه سال گذشته معین‌الدین سعیدی، عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان خبر از ورود پزشکان هندی و پاکستانی به کشور داده و گفته بود که این افراد به‌صورت غیررسمی مشغول به‌کارند. ماجرا، اما تنها مهاجرت‌ها نیست، سیاست‌های نادرست و بی‌برنامگی برای خروج از بحران، چالش‌های نظام سلامت را ادامه‌دار کرده است. پزشکان دیگر علاقه‌ای برای گرفتن تخصص ندارند، آن‌ها برای طبابت دیگر به مناطق محروم نمی‌روند، در شهر‌های کوچک فعالیت نمی‌کنند و در رشته‌های سخت، درس نمی‌خوانند.   نسل جدیدی از پزشکان در حال تربیت‌اند که به‌دنبال درآمد بالاتر و خطر کمترند. علیرضا اسپید، نایب‌رئیس سابق شورایعالی نظام پزشکی و عضو فعلی مجمع عمومی نظام پزشکی کشور است.

    سالم‌خبر: معاون فنی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت و درمان، گفت: در کشور ما سالانه به طور متوسط ۵۵۰ هزار نفر دچار انواع سکته‌های مغزی می‌شوند که معمولا ۱۵ درصد از این آمار منجر به مرگ می‌شود که یا همان زمان و یا مدتی بعد فرد جان خود را از دست می‌دهد. علیرضا مهدوی در آستانه روز جهانی سکته مغزی با اشاره به اینکه سکته‌های مغزی با عنوان حمله‌های مغزی هم شناخته می‌شوند، ‌ گفت: این حالت معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که خون‌رسانی به یک قسمت از مغز دچار اختلال می‌شود. در این حالت یا رگ‌هایی مسدود می‌شوند و یا خونریزی می‌دهند که در هر دو حالت ممکن است به بخش‌هایی از مغز خون نرسد.

    مسوولان سازمان غذا و دارو به چه کاری مشغول‌اند؟ نفس بیماران تنفسی از نبود دارو به تنگ آمده است!
    سالم‌خبر: احساس امنیت بیماران تنفسی همراه با با نفس‌های صدا دار آنان چندیست به تنگی نشسته و بی‌حس شده است. هر تصمیم‌سازی و سیاستی از سوی وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو می‌تواند حتی بر شمارش نفس‌های آنان تاثیرگذار باشد کمااینکه بوده است. مشکل از زمانی آغاز شد که سازمان غذا و دارو واردات برخی داروها همانند اسپری‌های تنفسی را بدون توجه به اینکه مشابه تولید داخل دارد یا خیر به گروه کالایی 22 تغییر داد. اقدامی که بسیاری از متخصصان و کارشناسان بر این نکته اتفاق نظر داشتند که سازمان باید به موازات این تصمیم، منابع ارزی آن را نیز در نظر می‌گرفت تا کوچکترین تنش یا لرزشی موجب کمبود داروی بیماران نشود.