در برج های آ اس پ تهران آمبولانس خصوصی مرکز سلامتی ایران قرار دارد آمبولانس خصوصی مرکز ایران
   آمبولانس خصوصی ASP
    آمبولانس آ اس پ تهران
    مسوولان سازمان غذا و دارو به چه کاری مشغول‌اند؟ نفس بیماران تنفسی از نبود دارو به تنگ آمده است!
    سالم‌خبر: احساس امنیت بیماران تنفسی همراه با با نفس‌های صدا دار آنان چندیست به تنگی نشسته و بی‌حس شده است. هر تصمیم‌سازی و سیاستی از سوی وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو می‌تواند حتی بر شمارش نفس‌های آنان تاثیرگذار باشد کمااینکه بوده است. مشکل از زمانی آغاز شد که سازمان غذا و دارو واردات برخی داروها همانند اسپری‌های تنفسی را بدون توجه به اینکه مشابه تولید داخل دارد یا خیر به گروه کالایی 22 تغییر داد. اقدامی که بسیاری از متخصصان و کارشناسان بر این نکته اتفاق نظر داشتند که سازمان باید به موازات این تصمیم، منابع ارزی آن را نیز در نظر می‌گرفت تا کوچکترین تنش یا لرزشی موجب کمبود داروی بیماران نشود. پنج‌شنبه، 21 تیر 1403

    عناوین مرتبط
    به نام رهبری برای خود انحصار دارو ایجاد می‌کنند
    سالم‌خبر: بخش بزرگی از صنعت داروی کشور، دولتی است. مانند هلدینگ تیپیکو که متعلق به تامین اجتماعی است یا هلدینگ دارویی برکت به متعلق به ستاد اجرایی فرمان امام است. طبیعی است بخش خصوصی تیز با تشکیل انجمن‌ها و سندیکاها به دنبال منافع خود باشد؛ آن‌ها البته ساختار مافیایی ندارند. همه این‌ها هم با سازمان غذا و دارو طرف هستند که یک سازمان دولتی است. بیایید به جای این کلمه که خیلی مناسب هم نیست، از لفظ «اصحاب تعارض منافع» استفاده کنیم.

    دولت بودجه ندارد، فهرست دارویی کشور را بسته است
    سالم‌خبر: نایب رئیس هیئت مدیره انجمن شرکت‌های صنعت پخش ایران، گفت: بودجه لازم برای تامین بازار دارویی وجود ندارد به همین دلیل نیز دولت ورود دارو‌های جدید به فهرست را محدود کرده است. دارو‌های جدید با عوارض کمتر و اثربخشی بهتر در سایه مسائل اقتصادی پشت مرز‌های کشور باقی می‌مانند. وحید محلاتی به فرارو گفت: دی ماه سال ۱۴۰۲ و پیش از آغاز سال نوی میلادی بود (حدود یک هفته مانده به آغاز سال نو) که آخرین محموله وارفارین وارد کشور شد. پیش از این زمان، وارفارینی که وارد شده بود تا ۱۲ /۲۰۲۳ تاریخ انقضاء داشت اما، پیش از انقضاء دارو، مجددا تامین شد.

    سالم‌خبر: رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: وزارت بهداشت اعلام می‌کند کمبود تعداد اقلام دارویی امسال نسبت به سال گذشته کاهش یافته است اما باید توجه کنیم که داروهایی کم است که برای بیمار حیاتی هستند کما اینکه بیماران قلبی برای تهیه وارفارین و بیماران پیوند کلیه و مبتلا به گولوکوم در تهیه داروهای‌شان با مشکل مواجه شدند؛ پس تعداد کم اقلام کمبودهای دارویی مهم نیست چرا که متاسفانه شامل داروهای حیاتی می شود.